Uczysz się angielskiego? Zatem to coś dla Ciebie! [recenzja 342]

English matters zbiorowoCzy znacie Wydawnictwo Colorful Media? Mieliście okazję zapoznać się z wydawanymi przez nich magazynami urozmaicającymi naukę języków obcych? Jeśli nie, to żałujcie! Bowiem naprawdę warto sięgnąć po ich magazyny. Wybór jest szeroki. W swojej ofercie posiadają materiały dla osób uczących się angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego i hiszpańskiego. Warto w tym miejscu wspomnieć, że każdy z magazynów przygotowywany jest osobno, tzn w każdym z nich znajdują się różne materiały, a nie to samo przetłumaczone jedynie na kilka różnych języków i wydane w osobnych gazetkach. Każdy z magazynów opracowany jest przez wysoko wykwalifikowanego lektora. Colorful Media wydaje swoje magazyny w odstępie dwóch miesięcy (wyjątek stanowią wydania specjalne), a ich cena nie przekracza 12 złotych. Dziś chciałabym przedstawić Wam trzy różne numery magazynu dla osób pragnących wzbogacić swoją wiedzę z języka angielskiego – English Matters, w tym jedno wydanie specjalne.

EnglishMatters2-2006-2007Wybrałam ten numer głównie ze względu na zamieszczony w nim artykuł o znanej chyba całemu światu brytyjskiej sławie kulinarnej jaką jest Nigella Lawson. Zawsze chętnie oglądam programy, w których prezentuje widzom sposoby przygotowania wielu smakowitych dań, zatem byłam ciekawa artykułu poświęconego jej osobie. Co jeszcze znalazło się w tym magazynie? Jest to numer grudniowo-styczniowy, zatem przeczytamy o tym, jak przetrwać zimę, a także jak wyglądają obchody Bożego Narodzenia w różnych krajach, w tym m.in w Australii. Dodatkowo dowiemy się, dlaczego warto obdarowywać bliskie nam osoby i jak znaleźć najlepsze gwiazdkowe prezenty. Nie zabrakło oczywiście czegoś na temat Nowego Roku! Dla fanów sztuki przygotowany został artykuł na temat Vincenta Van Gogha. A kto z Was lubi niepoprawną romantyczkę Bridget Jones? Mam dla Was dobrą wiadomość. W magazynie zamieszczony został obszerny artykuł na temat Londynu widzianego oczami Waszej ukochanej bohaterki. 

EnglishMatters38-2013

Przyznam szczerze, że po ten numer sięgnęłam głównie ze względu na artykuł, w którym mowa jest o jednym z moich ulubionych aktorów – Colinie Firth’cie. Uwielbiam go za rolę Pana Darcy;ego w fimie „Duma i uprzedzenie” oraz Marka Darcy’ego z serii o Bridget Jones. Miałam przyjemność zapoznać się z interesującym tekstem na temat prawdziwych cudów Matki Natury, lodowych gigantów, które ludzkość zarówno zachwycają, jak i przerażają. O czym jeszcze przeczytacie w tym numerze? M.in o zapachach, które powodują prawdziwą rewolucję w naszych żołądkach. Będzie co nieco na temat Tesco, a także coś dla miłośników sportu – o snowboardzie oraz ekstremalnych wyczynach zagrażających ludzkiemu życiu. Odbędziemy również daleką podróż. Wybierzemy się na czarny ląd, do Afryki.

EnglishMattersAustralia

„English Matters 4/2012 Australia” to numer specjalny tego magazynu. Jak łatwo można się domyślić w całości poświęcony został tytułowej Australii. W środku znalazło się mnóstwo informacji na temat tego najmniejszego kontynentu świata oraz samego państwa. Przeczytamy m.in o: australijskich symbolach, kulturze Aborygenów, historii Zatoki Botanicznej, didgeridoo – australijskim instrumencie dętym, gwiazdach australijskiego kina i nie tylko. Wewnątrz magazynu zamieszczony został obszerny wywiad z Tedem Matkowskim, najbardziej znaną postacią wśród australijskiej Polonii, reporterem i fotografem propagującym polską sztukę i kulturę w Australii. Nie mogło również zabraknąć materiałów na temat australijskiej flory i fauny. Ale też i miłośnicy sportu znajdą coś dla siebie, a dokładniej fani tenisa ziemnego.

Bardzo lubię magazyny wydawane przez Colofrul Media. Za każdym razem dostarczają mi ciekawej lektury oraz pomagają wzbogacić mój język o nowe słówka. A jeśli o nich już mowa, to warto wspomnieć o tym, że pod każdym artykułem znajdującym się w magazynach zamieszczone zostały słowniczki, w których tłumaczone są najciekawsze wyrazy i zwroty zawarte w czytanym przez nas tekście. Dodatkowym plusem są dołączone do niektórych artykułów specjalne kody QR, które po zeskanowaniu np telefonem komórkowym (wpierw trzeba dograć sobie odpowiednią aplikację) dają nam dostęp do nagrań mp3, z których posłuchamy, jak wykwalifikowany lektor czyta dany tekst.

Powyższe magazyny polecam wszystkim miłośnikom języka angielskiego jako ciekawe urozmaicenie ich nauki. Jestem pewna, że będziecie zadowoleni z materiałów w nich zamieszczonych. Satysfakcja gwarantowana!

Moja ocena: 5/6

Aktualne oraz archiwalne numery magazynu możecie kupić tutaj.

Zachęcam również do odwiedzenia oraz polubienia strony Wydawnictwa na facebooku.

Informacja o recenzji na:

profil główny FB ; strona FB ; Google+ ; Twitter

0Shares