TOP10 – Ulubione cytaty z literatury

Tak jak zapowiedziałam prędzej, będę uzupełniać w najbliższym czasie zaległe TOP10. Tylko spokojnie. Recenzje cały czas będą się ukazywały 🙂 Muszę mieć tylko nieco więcej czasu na lekturę, gdyż ostatnio trochę się zagalopowałam i odczuwam pewne zmęczenie w związku z tym 🙂 Jaka kolejna książka będzie na tapecie? Obecnie zamierzam zabrać się za „Lament” Maggie Stiefvater, a następnie za kontynuację, tj „Balladę”. Obie książki otrzymałam do recenzji od wydawnictwa Illuminatio i właśnie nadeszła ich kolej w stosiku na przeczytanie 🙂 A tymczasem powracamy do czytelniczego typowania z cyklu TOP10.

 
TOP10 – Ulubione cytaty z literatury

 

 
 
 

„W chwili, kiedy zastanawiasz się, czy kogoś kochasz, przestałeś go już kochać na zawsze.” 
Carlos Ruiz Zafon „Cień wiatru”


 

„Jeśli możesz żyć wiecznie, to musisz wiedzieć po co żyjesz”

Stephenie Meyer „Zmierzch”
 

 

„Bea twierdzi, że sztuka czytania powoli zamiera, że jest to intymny rytuał, że książka jest lustrem i możemy w niej znaleźć tylko to, co już nosimy w sobie, że w czytanie wkładamy umysł i duszę, te zaś należą do dóbr coraz rzadszych.”
Carlos Ruiz Zafon „Cień wiatru”


 
 
 

„Milczenie jest potrzebne tylko wtedy, kiedy nie ma się nic ważnego do powiedzenia. Milczenie sprawia, że nawet głupcy przez chwilę stają się mędrcami.”
Carlos Ruiz Zafon „Gra anioła”


 
 

„Jako czytelnicy szpiegujemy biblioteki przyjaciół, choćby tylko dla rozrywki. Czasami po to, żeby odkryć książkę, którą chcielibyśmy przeczytać, a której nie mamy, czasami po to, żeby dowiedzieć się, co pożarło zwierzę, z którym się zadajemy.”
Carlos Maria Dominguez „Dom z papieru”


 

„… przypadkowe zdarzenia są bliznami losu. Nic jednak nie dzieje się przypadkowo, Danielu. Jesteśmy marionetkami naszej nieświadomości.”
Carlos Ruiz Zafon „Cień wiatru”


 

„Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.”
Simon Beckett „Chemia śmierci”


 
 

„Ludzie są gotowi wierzyć we wszystko, tylko nie w prawdę.”
Carlos Ruiz Zafon „Cień wiatru”

 

 

„Nie martw się, już niedługo wrócę, żebyś za bardzo się nie stęskniła. Zaopiekuj się moim sercem – Zostawiłem je przy Tobie.”
Stephenie Meyer „Zmierzch”


 
 

„Niewiele rzeczy tak bardzo oszukuje jak wspomnienia.”
Carlos Ruiz Zafon „Cień wiatru”

 
 
 
 
 
A Wy macie jakieś ulubione cytaty? Czy któryś z powyższych szczególnie się komuś z Was spodobał?
0Shares