TOP 10 – NAJLEPSZE KSIĄŻKI PIERWSZEJ POŁOWY 2019 ROKU

Dziedzictwo Rodu Poldarkow. Część XI, Kornwalia, 1815

Pewnego dnia Demelza widzi jeźdźca zdążającego w dół doliny i przeczuwa, że to zły znak. Wkrótce coś zakłóci szczęśliwe życie rodzinne, które z takim trudem osiągnęła. Ross nie ma wyboru – musi stawić się na wezwanie, a następnie wraz z całą rodziną wyjechać do Paryża, by stamtąd raportować o nastrojach panujących w armii francuskiej. Pobyt w Paryżu zaczyna się od porywającej serii balów i przyjęć. Jednak powrót Napoleona przyniesie Poldarkom głównie rozstania, niepewność i lęk. Demelzę stale prześladuje mroczna tajemnica, którą nie może podzielić się nawet z Rossem.

„Niezrównany Winston Graham wszystko, co najlepsze, i jeszcze więcej.” – Guardian

->> RECENZJA <<-

Ostatnia część magicznej sagi Winstona Grahama o rodzinie Poldarków.

Wielowątkowa opowieść o Rossie i Demelzie, ekscentrycznym Valentinie Warlegganie oraz dzielącym te dwa rody odwiecznym konflikcie.

Bella, najmłodsza córka Poldarków, rozwija talent wokalny, zachęcana przez długoletniego narzeczonego, Christophera Havergala, oraz wybitnego francuskiego dyrygenta, którego interesuje jednak nie tylko muzyka. Clowance, starsza córce Rossa i Demelzy, młoda wdowa, rozważa ponowny związek małżeński z jednym z dwóch rywalizujących adoratorów. Tymczasem we wsiach zachodniej Kornwalii grasuje tajemniczy morderca, który na swoje ofiary wybiera kobiety.

Saga rodu Poldarków stała się kanwą popularnego serialu BBC. W Polsce do obejrzenia pt. „Poldark – Wichry losu”.

->> RECENZJA <<-


Mieliście już okazję czytać którąś z powyższych pozycji? Trafiły się Wam inne świetne lektury w pierwszych miesiącach obecnego roku? Koniecznie dajcie znać w komentarzach! 😀

0Shares