„Tini: Nowe życie Violetty” (Tini: El Gran Cambio De Violetta, 2016)

tini-nowe-zycie-violetty-2„Tini: Nowe życie Violetty” na DVD

Tytuł oryginalny: Tini: El Gran Cambio De Violetta
Gatunek: muzyczny, przygodowy
Czas: 95 min
Wytwórnia: Disney
Produkcja: Argentyna, Włochy
Premiera: 9.11.2016
Reżyseria: Juan Pablo Buscarini
Scenariusz: Ramon Salazar
Obsada: Martina Stoessel, Jorge Blanco,
Adrian Salzedo, Mercedes Lambre, Diego Ramos
Muzyka: Federico Jusid
Na DVD: film + Za kulisami

Na czym polega fenomen serialu „Violetta”, argentyńskiej produkcji, która szturmem wdarła się na listy ulubionych seriali młodych dziewcząt na całym świecie? Tego chyba nikt tak do końca nie wie. Faktem pozostaje jednak, iż postać wykreowaną przez Martinę Stoessel – odtwórczynię głównej roli, pokochały rzesze nastolatków, dla których stała się ona największą idolką i wzorem do naśladowania.

Od teraz fani serialu mają kolejny powód do radości. Ich ulubiona bohaterka zadebiutowała na ekranach kin w zupełnie nowej historii, w której oprócz niej oraz kilku znanych prędzej widzom bohaterów (jak chociażby Leon czy Ludmiła) pojawiły się zupełnie nowe, nie mniej interesujące postaci. Światowa premiera filmu „Tini: Nowe życie Violetty” odbyła się w kwietniu tego roku, zaś do polskich kin trafił on w lipcu. Od 9 listopada, dzięki dystrybutorowi Galapagos Films, nasi widzowie mogą dodatkowo nabyć go na DVD wzbogaconym o wyjątkowy materiał dodatkowy – „Za kulisami – Tini: Nowe życie Violetty”.

A o czym właściwie jest ta historia?

Violetta przeżywa ciężki okres w swoim życiu. Wróciła właśnie z trwającej kilka miesięcy trasy koncertowej, podczas której nie udało jej się napisać ani jednej piosenki. A czas nagli – za dwa dni ma nagrać nową płytę.

tini-nowe-zycie-violetty-3

Tymczasem docierają do niej bolesne wieści dotyczące jej ukochanego Leona (Jorge Blanco), zgodnie z którymi znalazł sobie inną dziewczynę…

tini-nowe-zycie-violetty-4

Violetta, zmęczona przytłaczającymi ją obowiązkami, zdruzgotana po utracie miłości swego życia, postanawia zrezygnować z dalszej kariery i uciec od życia, które dotąd wiodła. Dlatego też decyduje się przyjąć zaproszenie od Isabelli (Angela Molina), wieloletniej przyjaciółki jej ojca (Diego Ramos), i wyjechać do Włoch, gdzie ma nadzieję odnaleźć nie tylko równowagę, ale też dowiedzieć się, kim jest naprawdę i czego pragnie od życia.

Na miejscu poznaje nowych przyjaciół, z którymi szybko łapie wspólny język i którzy nie raz wyciągają do niej pomocną dłoń.

tini-nowe-zycie-violetty-6

Wśród nich jest m.in Caio (Adrian Salzedo), kochający taniec, ale nie mogący poświęcić się swojej pasji z uwagi na konieczność utrzymania rodziny po śmierci ojca. To właśnie on odegra sporą rolę w tym trudnym dla Violetty okresie oraz pomoże jej na nowo odkryć sens życia i radość z tworzenia.

tini-nowe-zycie-violetty-5

Film kręcony był nie tylko we Włoszech, ale również w Madrycie. Sporo w nim pięknych, zachwycających obrazów miejsc, w których powstawały poszczególne ujęcia filmu. Czuć niepowtarzalny klimat spotykany w małych miasteczkach oraz ciepło słonecznego lata. Choć jeśli chodzi o te ostatnie, to trzeba przyznać realizatorom filmu, że spisali się na medal. Dlaczego? Bowiem film kręcono… zimą 😉

Jednak nie tylko widoki robią wrażenie, ale też oprawa muzyczna filmu, która idealnie współgra z całą historią i sprawia, że słuchając poszczególnych piosenek dostaje się gęsiej skórki. Autorem oryginalnej ścieżki dźwiękowej jest Federico Jusid. Na potrzeby filmu powstały jednak zupełnie nowe utwory oraz soundtrack, które wyprodukowane zostały przez Hollywood Records, zaś dodatkową aranżacją zajął się Francisco „Pancho” Cia. Zachęcam do zapoznania się z poniższym krótkim materiałem na temat muzyki w „Tini: Nowe życie Violetty”.

„Tini: Nowe życie Violetty” to nie tylko opowieść o poszukiwaniu siebie oraz o miłości. To również historia o tym, że najważniejsze jest to, czego nie widać na pierwszy rzut oka oraz że każdy z nas ma swoją własną barwę. Wpierw jednak trzeba nauczyć się słuchać, by móc zrozumieć siebie, a potem krok po kroku uczynić wszystko, by stać się lepszym człowiekiem. Doskonale zagrany, pełen pięknych widoków oraz opatrzony przyprawiającą o gęsią skórkę muzyką film ten spodoba się nie tylko fanom Violetty, ale też wszystkim tym, którzy pragną poczuć ciepło słońca na twarzy i rytm latynoskiej muzyki w swoich sercach.

gwiazdki (10)

Za możliwość obejrzenia filmu dziękuję:

Galapagos

KONKURS!
Kup DVD „Tini: Nowe życie Violetty” oznaczone naklejką konkursową, zachowaj dowód zakupu, zarejestruj się w aplikacji konkursowej na facebook.com/MojeFilmyDVD, odpowiedz na pytanie konkursowe i zdobądź podwójny bilet na koncert w ramach trasy TINI – GOT ME STARTED TOUR w Krakowie, Gdańsku/ Sopocie lub Łodzi w kwietniu 2017!
Konkurs trwa od 9.11 do 28.02.207 r. od 9.11 do 28.02.2017 r.
Regulamin konkursu dostępny na facebook.com/MojeFilmyDVD
 

2Shares