„Świąteczne przepisy” – Jamie Oliver

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas dla wielu z nas. Gwiazdka ma bowiem w sobie coś magicznego, coś, co sprawia, że czeka się na nią przez cały rok. Spotykamy się w rodzinnym gronie, dzielimy opłatkiem, zasiadamy do wspólnego stołu, obdarowujemy prezentami i śpiewamy kolędy. Niebawem kolejne Boże Narodzenie. Dlatego też dziś chciałabym pokazać wam książkę, która nie tylko pomoże wam w przygotowaniu świątecznych potraw, ale też sama w sobie stanowić może pomysł na cudowny prezent dla waszych bliskich czy przyjaciół.

Mowa o „Świątecznych przepisach” Jamiego Olivera.

Jak pamiętacie, bo pisałam wam o tym przy okazji omawiania książki „Gotuj zdrowo dla całej rodziny”, Jamie jest jednym z moich największych kulinarnych idoli. Odniósł wiele sukcesów w tej dziedzinie, co wcale mnie nie dziwi. Jest bowiem naprawdę świetny w tym, co robi. Wkłada wiele serca w przygotowywane przez siebie potrawy i widać po prostu, że gotowanie sprawia mu wiele przyjemności. Prawdziwy człowiek z pasją.

Wracając jednak do „Świątecznych przepisów” – jestem zachwycona tą książką! Twarda, niepozornie wyglądająca okładka skrywa bowiem tak cudowne wnętrze, że po prostu żadne słowa nie są w stanie oddać tego, co się czuje po otwarciu książki. Ogrom przepisów, porad i przepięknych zdjęć – dosłownie bajka <3

Znajdziecie tu przepisy m.in na pyszne przystawki, dania wegetariańskie i wegańskie, popisowe sałatki, doskonałe świąteczne desery, idealne drinki, dipy, przekąski i wiele, wiele innych. A wszystkie one opatrzone zdjęciami, które sprawiają, że dosłownie ślinka człowiekowi leci. Dodatkowo na końcu książki znalazł się bardzo dokładny indeks znacznie przyspieszający poruszanie się po tej pozycji i odnajdywanie tego, czego akurat w danej chwili potrzebujemy.

swiateczne-przepisy-6 swiateczne-przepisy-10
swiateczne-przepisy-7 swiateczne-przepisy-8

Co bardzo fajne i przydatne, przy każdym przepisie, oprócz standardowego spisu potrzebnych produktów oraz sposobu przygotowania danej potrawy, znajdziecie informację dotyczącą jej kaloryczności oraz zawartości składników odżywczych.

Dodatkowo w książce natraficie na wiele świątecznych akcentów oraz rodzinnych zdjęć pochodzących z albumu Jamiego, które nadają tej pozycji niesamowitego klimatu i sprawiają, że staje się ona pod wieloma względami po prostu wyjątkowa.

swiateczne-przepisy-5 swiateczne-przepisy-4

Jak sam autor wspomina „Świąteczne przepisy” są jego pierwszą i ostatnią książką poświęconą Bożemu Narodzeniu. Możecie być jednak pewni, że w jej przygotowanie włożył wiele serca i pomyślunku. Pragnął bowiem, by w ręce jego czytelników trafiła kompleksowa pozycja, która pozwoli im przygotować cudowne i niezapomniane święta. I taka jest w istocie. Wierzę, iż z jej pomocą uda mi się zaimponować bliskim nowo nabytymi zdolnościami oraz zaserwować im dania, które będą ucztą dla ich podniebienia.

Dlatego też gorąco polecam wam „Świąteczne przepisy” Jamiego Olivera. Wiem, jest droga, ale wierzcie mi – warta jest każdej wydanej na nią złotówki.

Moja ocena: 6/6

Tytuł oryginalny: Jamie Oliver’s Christmas Cookbook
Tłumaczenie: Dorota Malina
Wydawnictwo: Insignis
Rok wydania: 2016
Oprawa: twarda
Ilustracje: kolorowe zdjęcia
Liczba stron: 408
ISBN: 978-83-65315-70-0

Insignis

0Shares