SuperQUIZ Zwierzęta

Nie tak dawno pokazywałam wam bardzo ciekawą publikację z serii SuperQuizy od Kapitana Nauki, a mianowicie „SuperQUIZ Pieniądze”. Dziś chciałabym zaprezentować wam kolejną z tej samej serii – „SuperQUIZ Zwierzęta”.

Publikacja ta to nic innego jak zbiór wielu cennych informacji oraz ciekawostek na temat wybranych przedstawicieli ssaków, ptaków, gadów, płazów, owadów oraz zwierząt zamieszkujących wodny świat. Dostarczy wam ona m.in odpowiedzi na pytania, które często zadają dzieci np które zwierzęta są największe, najszybsze, najinteligentniejsze bądź najbardziej leniwe na świecie. Pozwoli odkryć wiele fascynujących faktów na temat zwierząt. Bo czy wiedzieliście, że sokoły wędrowne atakują tylko ofiary znajdujące się w locie? Że pingwiny cesarskie mogą wstrzymać oddech na 18 minut? Że średnica oka kałamarnicy olbrzymiej dochodzi do 40 cm? Albo że istnieje meduza, której kapelusz może mieć średnicę większą niż 2 m, zaś nitkowate ramiona osiągają długość ponad 36 m?

I wyobraźcie sobie teraz, że SuperQUIZ Zwierzęta trafia w ręce waszego dziecka. Mała skarbnica wiedzy w zasięgu jego rączek… podana w bardzo przystępny dla niego sposób. Widzicie tę fascynację na jego buzi? Ten głód wiedzy w jego oczach?

A wiedzieć musicie, że publikacja ta to nie tylko cenne narzędzie edukacyjne, ale również coś, co pozwoli dziecku wziąć udział w zabawie. A wszystko dzięki quizom oraz zadaniom polegającym na dokończeniu zdania zamieszczonym po drugiej stronie karty, na której znalazły się informacje na temat danego przedstawiciela zwierzęcego świata. Pozwolą one dziecku szybko sprawdzić, czy udało mu się zapamiętać to, o czym przed chwilą czytało, czy nie umknął mu żaden istotny szczegół.

Pisałam już o tym podczas omawiania „SuperQUIZ Pieniądze” i napiszę to raz jeszcze tutaj. Bardzo podoba mi się wydanie tych publikacji. To, że mają one bardzo poręczny, kieszonkowy format pozwalający zabrać je ze sobą chociażby w torebce, oraz że karty zostały spięte odpowiednio dużą spiralką pozwalającą na łatwe z niej korzystanie oraz niepogubienie kart.  Odpowiada mi również oprawa graficzna, za którą odpowiedzialna jest w tym wypadku pani Magdalena Jackowska. Informacje o zwierzętach opatrzone zostały bowiem autentycznymi ich zdjęciami – co pozwoli dzieciom z czasem rozpoznawać poszczególne ich gatunki, zaś po drugiej stronie – tej z quizami – zamieszczone zostały proste, często nie pozbawione humoru grafiki. Całość prezentuje się naprawdę bardzo dobrze. Widać, że wydawnictwo dba o zadowolenie klientów, bowiem oddało w ich ręce produkt naprawdę dopracowany pod każdym szczegółem.

Dlatego też uważam, iż „SuperQUIZ Zwierzęta” wart jest waszej uwagi i tego, by trafił w ręce waszych dzieci. Daję głowę, że i wy, i one będziecie bardzo zadowoleni z tego produktu. Szczerze polecam.

Moja ocena: 5/6

Wydawnictwo: Kapitan Nauka
Rok wydania: czerwiec 2016
Seria: Kapitan Nauka
Oprawa: box
Ilustracje: Magdalena Jackowska
ISBN: 978-83-7788-739-4
Grupa wiekowa: 7+

U Kapitana Nauki znajdziecie również:

„Ortografia z muchą i pietruchą”, „Angielski dla dzieci. W domu i w szkole”, „SuperQUIZ Pieniądze”

0Shares