Steampunk – karty do gry

Jeśli lubicie w gronie rodzinnym lub z przyjaciółmi pograć w karty, a do tego jesteście miłośnikami steampunku – czyli nurtu fantastyki naukowej odwołującej się do estetyki okresu rewolucji przemysłowej i czasów wiktoriańskich – zaprezentowana dziś przeze mnie talia kart z pewnością przypadnie wam do gustu. Mnie totalnie oczarowała <3

Wewnątrz pudełka znajdziemy: talię składającą się z 55 kart do gry, broszurę z zasadami 5 gier karcianych (remik, kierki, makao, wist, 66) a także broszurę na temat samego steampunku autorstwa Katarzyny Czajki, szerzej znanej jako Zwierz Popkulturalny. Z tej ostatniej dowiedzieć się można bardzo wielu interesujących rzeczy na temat steampunku m.in skąd się wywodzi, kim byli jego pionierzy, czym się cechuje, jak wpłynął na popkulturę na przestrzeni lat.

Jeśli chodzi o talię kart, to tak jak wspomniałam wyżej, totalnie mnie oczarowała. Autorką zamieszczonych na nich ilustracji jest Elwira Pawlikowska i przyznać muszę, że jej prace po prostu zachwycają! Te szczegóły… no coś pięknego <3

Steampunk ma to do siebie, że skupia się na estetyce techniki czasów wiktoriańskich. Kluczowe jest więc użycie wszelkich mechanicznych elementów jak śrubki, tryby, czy koła zębate. Stroje łączą w sobie tradycję z innowacjami. A więc do fraków, żabotów, kamizelek czy cylindrów dołącza się np google albo lenonki. Typowe jest też noszenie nawiązującej do elementów mechanicznych biżuterii. Czemu o tym wszystkim wspominam? Bo właśnie tego wszystkiego możecie się spodziewać sięgając po omawianą dziś talię kart. Elwira Pawlikowska, mając na uwadze elementy typowe dla steampunku, stworzyła talię, w której każda z kart jest małym dziełem sztuki.

Każdy z asów, królów, królowych oraz waletów zawiera odrębną grafikę, zaś na kartach od 2 do 10 zamieszczono te same ilustracje, różne dla każdego z kolorów.

Osobne grafiki znalazły się również na kartach typu joker. I muszę przyznać, iż każda z nich naprawdę mi się podoba 😀 Zresztą spójrzcie sami:

„Steampunk – karty do gry” to piękna i naprawdę starannie przygotowana talia do gry dla wszystkich wielbicieli gatunku i nie tylko. Również dla tych, którzy gustują w eleganckich i najwyższej jakości rzeczach. Powiem wam, że aż szkoda jej używać 😀 Stanowi bowiem piękny dodatek w kolekcji kogoś, kto lubuje się w steampunku.

Moja ocena: 5/6

8Shares