„Star Wars. Złota Biblioteczka”

Czy wasze dzieci są miłośnikami „Gwiezdnych Wojen”? A może wy sami nimi jesteście i chcielibyście zarazić wasze pociechy miłością do tej gwiezdnej sagi, ale nie wiecie, jak to zrobić? Jeśli twierdząco odpowiedzieliście na jedno z powyższych pytań, „Star Wars. Złota Biblioteczka” powinna czym prędzej znaleźć się na waszych półkach.

To piękne, ilustrowane wydanie zawiera w sobie zestaw sześciu książeczek: „Mroczne widmo”, „Atak klonów”, „Zemsta Sithów”, „Nowa nadzieja”, „Imperium kontratakuje” oraz „Powrót Jedi”.

star-wars-zlota-biblioteczka-2

Wszystkie one mieszczą się w eleganckim pudełku, a całość prezentuje się tak pięknie, iż stanowić może idealny prezent dla fanów „Gwiezdnych Wojen”. Spójrzcie chociażby na ten połyskujący napis albo złocenia brzegów książeczek. Trzeba przyznać wydawnictwu, iż zadbało o oprawę graficzną tej kolekcji.

star-wars-zlota-biblioteczka-3 star-wars-zlota-biblioteczka-4

star-wars-zlota-biblioteczka-5Każda z książeczek ma po 24 strony, napisana została bardzo przystępnym językiem, z użyciem odpowiednio dużej czcionki, która ułatwi waszym dzieciom zapoznanie się z opowiedzianą w niej historią. Ważne zwroty, imiona czy miejsca zostały dodatkowo pogrubione, dzięki czemu młody czytelnik będzie wiedział, na co warto zwrócić uwagę.

Samego tekstu jest stosunkowo niewiele, co w tym wypadku nie stanowi na minus książeczek. Wręcz przeciwnie – dzięki temu, że są one krótkie, idealnie nadają się na przeczytanie np przed snem. Większą część stron zajmują kolorowe, bardzo ładne ilustracje dopełniające treści historii, które przykuwają uwagę dziecka i sprawiają, że poznawanie przygód Anakina i reszty bohaterów „Gwiezdnych Wojen” staje się jeszcze przyjemniejsze.

Polecam, naprawdę. Zwłaszcza że cena tego pięknego wydania jest naprawdę niewygórowana, zaś radość z posiadania go we własnej biblioteczce jest nieporównywalnie wyższa.

Moja ocena: 5/6

Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2016
Seria/Cykl: Star Wars
Oprawa: miękka + box
Ilustracje: Caleb Meurer, Chris Kennett, Ethen Beavers, Heather Martinez, Micky Rose, Patrick Spaziante, Ron Cohee
Liczba stron: 144
ISBN: 978-83-281-2446-2
Grupa wiekowa: 8-12 lat

Egmont

2Shares