„Sisters 1: Podobieństwo rodzinne” – William, Cazenove

Niedawno opowiadałam wam o „Będzie zabawa”, drugim tomie świetnie przyjętej przez czytelników serii komiksów pt „Sisters” autorstwa Williama Maury’ego i Christophe’a Cazenove, skierowanej do wszystkich mających rodzeństwo – zarówno dziewczynek jak i chłopców, opowiadającej o perypetiach dwóch sióstr – nastoletniej Wendy i kilka lat młodszej od niej Marine.

Nie pytajcie mnie, jak to się stało, że wpierw w me ręce trafiła część druga zamiast pierwszej, bo i tak nie będę potrafiła udzielić wam odpowiedzi. Tak wyszło i już. Grunt, że udało mi się nadrobić zaległości i zapoznać z treścią pierwszego tomu. A o czym właściwie on jest? Odpowiedź jest prosta: o relacjach siostra – siostra i sile rodzinnych więzów.

Wendy i Marine, choć dzieli je dość spora różnica wieku, są sobie bardzo bliskie. I choć na co dzień dokuczają sobie, wiecznie ze sobą rywalizują i robią różnego rodzaju psikusy, to tak naprawdę nie potrafią bez siebie żyć. Łączy je coś jedynego i niepowtarzalnego, co zrozumie zwłaszcza ten, kto ma rodzeństwo.

Walka o ciuchy, czy kosmetyki. Chęć odkrycia tajemnic skrywanych w pamiętniku Wendy. Zazdrość. Obgadywanie za plecami wraz z najlepszą przyjaciółką. Przeciwstawianie się prośbom rodziców. Ataki głupawki i dziwaczne pomysły. Fobie i wstydliwe nawyki. Pierwsza miłość… Krótko mówiąc – samo życie. I właśnie to, w żaden sposób nieubarwione i jak najbardziej prawdziwe, znajdziecie na kartach tego komiksu.

„Podobieństwo rodzinne”, tak jak i „Będzie zabawa”, liczy sobie blisko 50 stron wypełnionych kolorem, przygodą i wszechobecnym humorem. Przeważają jednostronicowe historie, ale są też takie, na których umieszczono jeden duży obrazek. Zamiast tytułów umieszczono nad nimi niewielkie czarno-białe grafiki, które w jakiś sposób nawiązują do motywu przewodniego danej historyjki.

Muszę przyznać, że naprawdę dobrze bawiłam się podczas lektury tego komiksu. Obie dziewczynki są tak sympatyczne, a ich przygody tak zabawne, że nie sposób nie polecić wam tej pozycji. Zatem jeśli macie ochotę poprawić sobie humor, czasem nawet roześmiać się do łez, sięgnijcie po pierwszy tom serii „Sisters” (po drugi też!). Dobra zabawa gwarantowana 🙂

Moja ocena: 5/6

Tytuł oryginalny: Les Sisters #1. Un air de famille
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Wydawnictwo: EGMONT
Rok wydania: 2015
Seria: Sisters, tom 1
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Rysunki: William Maury
Liczba stron: 48
ISBN: 978-83-281-1025-0

EGMONT literacki

Sisters Rodzinne podobieństwo (2)
Sisters Rodzinne podobieństwo (4)

1Shares