Recenzja: „Wujek Sknerus. Pamiętniki Sknerusa McKwacza” – Kari Korhonen

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, jak wyglądała droga Sknerusa McKwacza do jego wzbogacenia się i osiągnięcia przez niego statusu najbogatszego kaczora Kaczogrodu? Jeśli tak, to teraz macie wspaniałą okazję, by poznać choć trochę odpowiedzi na te pytania. Oto bowiem wydawnictwo Egmont oddało w ręce czytelników „Pamiętniki Sknerusa McKwacza” będące dziełem fińskiego scenarzysty oraz rysownika Kariego Korhonena, które przybliżają niektóre wydarzenia z przeszłości Sknerusa i pozwalają lepiej zrozumieć jego samego oraz motywy jego działania.

Podzielony na części album ten zabiera czytelnika w fantastyczną i przepełnioną przygodami oraz akcją podróż, podczas której nasz dzielny i niezrównany kaczor odwiedzi m.in. rodzinną Szkocję, dalekie Klondike, ukochany Kaczogród a nawet Egipt! Nie raz i nie drugi stawi czoła różnej maści bandytom oraz niebezpieczeństwom czyhającym na niego na każdym kroku. Nie tylko zawładnie nim gorączka złota, lecz również wyruszy na poszukiwanie zaginionego skarbu faraona. Spróbuje swoich sił w bankowości, hotelarstwie, żegludze, budownictwie, a nawet w awiacji!

W drodze ku bogactwu Sknerus niejednokrotnie dozna sromotnych porażek i gdyby na jego miejscu znalazł się ktoś inny, zapewne już dawno by się poddał. Jednak nie nasz dzielny McKwacz! Od zawsze wyznawał bowiem zasadę, by próbować raz za razem, dając z siebie wszystko, i nigdy się nie poddawać. To właśnie dlatego może on stanowić idealny wzór do naśladowania dla nas wszystkich. Udowadnia bowiem, iż ciężką pracą można zdobyć wszystko to, o czym naprawdę się marzy.

Samo wydanie albumu – jak zawsze w przypadku wydawnictwa Egmont – stoi na wysokim poziomie i w zasadzie nie ma do czego się tu przyczepić. Opowiadane historie znalazły się w białych dymkach, zaś wspomnienia oraz przemyślenia naszego bohatera w żółtych, dzięki czemu całość jest bardzo czytelna i łatwa w odbiorze. Plansze są wypełnione żywymi kolorami, bardzo szczegółowe i przyjemne dla oka, co sprawia, że śledzenie przygód Sknerusa stanowi prawdziwą przyjemność.

Dlatego też – szczerze – polecam wam ten album. I to nie tylko jako lekturę dla młodych czytelników, ale również tych starszych. Myślę, iż każdy, kto po niego sięgnie, znajdzie w nim coś dla siebie i będzie się po prostu dobrze bawił śledząc perypetie Sknerusa McKwacza w jego drodze ku sławie i bogactwu.


 

Tytuł: Pamiętniki Sknerusa McKwacza
Scenariusz: Kari Korhonen
Tytuł oryginalny: Roope Ankan paivakivjat
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Wydawnictwo: Egmont / współpraca
Rok wydania: 28/11/2022
Seria/Cykl: Kaczogród / Klub Świata Komiksu
Oprawa: twarda
Format: 17×26 cm
Rysunki: Kari Korhonen
Liczba stron: 128
ISBN: 978-83-281-5679-1

do kupienia na EGMONT.PL
oraz


1Shares