Recenzja: „Wiedźmin. Ziarno prawdy. Tom 1” – Jacek Rembiś, Jonas Scharf

Czy w bajkach kryje się ziarno prawdy? Geralt w poszukiwaniu zlecenia trafia do tajemniczego starego dworu położonego w odludnej okolicy. Wita go tam bardzo nietypowy gospodarz – Nivellen. Mimo początkowej niechęci postanawia on ugościć wiedźmina i opowiedzieć mu o swojej rodzinie, przeszłości i o… klątwie, którą na niego rzucono. Za swoje niecne występki Nivellen został zamieniony w bestię. Żeby je odkupić i odzyskać dawną postać, próbuje – jak to w bajkach – zdobyć serce pięknej dziewczyny. Czy to jednak wystarczy, żeby zdjąć urok? A może jest jakiś inny powód, dla którego Nivellena nie udaje się odczarować?

*opis wydawcy*

Nie mogę o sobie powiedzieć, iż jestem wielką fanką przygód Geralta z Rivii, bowiem ktoś taki zapewne dawno już miałby za sobą lekturę wszystkich opowiadań i powieści składających się na jego historię. Tymczasem ja przeczytałam dotąd jedynie zbiory opowiadań „Ostatnie życzenie” i „Miecz przeznaczenia”, a także obejrzałam dotąd dostępne sezony serialu na Netflixie. Uznać jednak mogę, iż bardzo lubię tego bohatera oraz cały świat wykreowany przez Sapkowskiego, dlatego też nie wahałam się sięgnąć po komiksową adaptację jednego z opowiadań, które znaleźć można w zbiorze „Ostatnie życzenie”, będącego początkiem nowej serii od wydawnictwa Egmont.

O samej historii, którą znajdziecie na kartach „Ziarna prawdy”, rozwodzić się nie będę, gdyż jej zarys macie powyżej, a pisanie czegoś więcej przy albumie liczącym sobie niecałe 60 stron zdradziłoby wam stanowczo zbyt wiele i odebrało całą przyjemność z obcowania z nim. Tak – przyjemność, bowiem cały album prezentuje się wyśmienicie i stanowić będzie nie lada gratkę dla fanów Wiedźmina.

Scenariusz stworzony przez Jacka Rembisia trzyma się oryginału i wiernie (nie zapominając o odpowiednim poczuciu humoru) oddaje jedną z ciekawszych przygód Geralta. Największym plusem jednak są tu prace Jonasa Scharfa, które idealnie współgrają z opowiadaną historią, nadając jej właściwego, wyraźnie wyczuwalnego klimatu oraz sprawiając, że nie raz i nie drugi powraca się z przyjemnością do tego albumu, aby raz jeszcze rzucić okiem na zamieszczone w jego wnętrzu ilustracje.

Z chęcią uzbieram całą kolekcję poszczególnych przygód Geralta z Rivii zaprezentowanych w komiksowych adaptacjach podobnych do tej, jaką otrzymujemy w „Ziarnie prawdy” Jacka Rembisia. Mam więc nadzieję, że wydawnictwo Egmont nie karze fanom Wiedźmina zbyt długo czekać na kolejne tomy tej fantastycznie zapowiadającej się serii. Co tu dużo mówić – polecam waszej uwadze część pierwszą i naprawdę wierzę, iż spodoba się wam ona równie mocno jak mi 🙂


Podobało Ci się? Możesz mnie wspierać ?


Tytuł: Wiedźmin. Ziarno prawdy
Scenarzysta: Jacek Rembiś
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2022
Seria/Cykl: Wiedźmin. Adaptacje opowiadań Andrzeja Sapkowskiego, tom 1
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilustracje: Jonas Scharf
Format: 17,0 x 26,0 cm
Liczba stron: 56
ISBN: 9788328155718

do kupienia na EGMONT.PL
oraz


1Shares