Recenzja: „Podróż nieślubna” – Christina Lauren

Mówi się, że od miłości do nienawiści jeden krok. A czy tak samo działa to w drugą stronę?

Ślub i wesele to jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu młodych ludzi. Gorzej, jeśli coś pójdzie nie tak… jak w przypadku Ami i Dane’a, których wesele okazało się być jedną wielką katastrofą, która sprawiła, że nie tylko ich, ale również bawiących się wraz z nimi gości weselnych dosłownie ścięło z nóg. No… prawie wszystkich, gdyż cudem ominęło Olive – siostrę bliźniaczkę panny młodej, a także jej szwagra – Ethana.

Teraz tych dwoje będzie zmuszonych pojechać razem w podróż poślubną Państwa Młodych – bo przecież szkoda, aby ta się zmarnowała, zwłaszcza że jej celem jest pełne słońca i atrakcji Maui. Jest tylko jeden problem… Olive z całego serca nie znosi Ethana. Z wzajemnością…

„Podróż nieślubna” to zabawna, urocza, ale też poruszająca opowieść o dwojgu ludzi, którzy na własnej skórze przekonują się, jak łatwo jest oceniać z góry drugą osobę kierując się jedynie opiniami innych i jak krzywdzące to być potrafi. Jej autorkami są Christina Hobbs oraz Lauren Billings – dwie przyjaciółki, od dwunastu lat piszące wspólnie książki i mające w swym dorobku literackim już blisko trzydzieści wydanych tytułów. Choć dla mnie było to pierwsze spotkanie z ich twórczością, wiem już, że z całą pewnością sięgnę po kolejne ich powieści.

Powiem wam, że potrzebowałam takiej lektury – lekkiej, niewymagającej i okraszonej humorem, która choć może i była nieco przewidywalna (bo i któryż z romansów nie jest?), to jednak sprawiła, że naprawdę przyjemnie spędziłam przy niej czas, zupełnie zapominając o otaczającym mnie świecie.

Pokochałam jej bohaterów – zarówno zwariowaną i święcie wierzącą w towarzyszącego jej przez całe życie pecha Olive, jak i jej śmiertelnego wroga Ethana, oddanego i lojalnego brata, któremu Matka Natura nie poskąpiła wrodzonego seksapilu oraz daru oczarowywania. Świetnie bawiłam się u ich boku podczas ich wspólnej podróży nieślubnej, w trakcie której odkrywali prawdę nie tylko o sobie samych, ale również o bliskich im osobach.

„Podróż nieślubna” to idealna lektura na lato. Ale nie tylko! Równie dobrze sprawdzi się podczas mroźnej zimy, gdy za oknem coraz wcześniej robi się ciemno, a nam potrzeba czegoś, co pozwoli choć na chwilę przenieść się do o wiele cieplejszego i przyjemniejszego miejsca, wnosząc odrobinę słońca do naszego życia.


 

Autor: Christina Hobbs, Lauren Billings
Tytuł oryginalny: The Unhoneymooners
Tłumaczenie: Nina Dzierżawska
Wydawnictwo: Poradnia K.
Rok wydania: 2020
Oprawa: miękka
Liczba stron: 336
ISBN: 978-83-66005-94-5

Pamiętaj: #czytajlegalnie !
Książka dostępna jest w szerokiej ofercie Legimi


a jeśli koniecznie chcesz mieć ją na półce, zawsze możesz ją sobie kupić

1Shares