Recenzja: „LEGO Explorer nr 6/2021”

Każdy z nas, kiedy był dzieckiem miał jakieś swoje ulubione zabawki, które nie tylko pozwalały mu zabić przysłowiową nudę, ale też dać upust dziecięcej wyobraźni. Ja uwielbiałam klocki LEGO, choć w czasach, w których byłam małą dziewczynką, nie było ich tak dużo na naszym rynku jak obecnie, a i cena kompletów sprawiała, że dostawało się je głównie na Gwiazdkę. Moja mama jednak wiedziała o mojej pasji i kiedy tylko była ku temu okazja, kupowała mi kolejne zestawy. Na budowaniu domków, zamków, różnorodnych pojazdów i innych tworów, jakie tylko pojawiały się w mojej głowie, upływały mi chwile wolne od nauki.

Dziś, kiedy sama jestem mamą, staram się zarażać miłością do klocków LEGO moje własne dziecko. Dlaczego? Bo zabawa nimi nie tylko pozwala przyjemnie spędzać czas – zwłaszcza w gronie rodzinnym, ale rozwija dziecięcą wyobraźnię i kreatywność. Dlatego też, kiedy zauważyłam w ofercie wydawnictwa Egmont magazyny z serii LEGO Explorer uznałam, że mogłabym wraz z moim dzieckiem przyjrzeć im się bliżej. W nasze ręce trafił najnowszy – szósty numer, który do sprzedaży trafił z początkiem sierpnia.

Pierwsze, co rzuca się w oczy po wzięciu magazynu do ręki, to oczywiście dołączona do niego zawartość dodatkowa w postaci nie dużej torebeczki wypełnionej oryginalnymi klockami LEGO pozwalającymi zbudować wehikuł czasu w stylu steampunkowym, a więc z użyciem drewnianych i złotych części. Wewnątrz magazynu zamieszczona została oczywiście dokładna instrukcja „krok po kroku” złożenia owej maszyny, więc żadne dziecko powyżej 7-ego roku życia (bo do takiej grupy odbiorców kierowany jest ten magazyn) nie powinno mieć problemu z jego złożeniem. Nam nie sprawiło to żadnej trudności, zaś sam wehikuł czasu po skończeniu prezentował się nader zacnie. Niby nic wielkiego – ot garść klocków, a i tak wywołuje uśmiech na twarzy i satysfakcję z ułożenia 🙂

Prócz modelu do złożenia w magazynie znalazło się wiele interesujących treści z różnych dziedzin:

  • NAUKI – gdzie przeczytamy o przedstawicielach zwierzęcego świata, które prowadzą aktywny tryb życia dopiero nocą.
  • TECHNIKI – skąd zaczerpnąć będzie można pomysłów na interesujące projekty z klocków LEGO oraz dowiedzieć się, w jaki ciekawy sposób wykorzystać można jeden z dołączonych do tego magazynu elementów.
  • PROJEKTOWANIA – gdzie znajdziemy porady dotyczące m.in. tego, w jaki sposób z użyciem posiadanych klocków można by zaprojektować własne modele dinozaurów.
  • MATEMATYKI – gdzie będziemy mieli okazję stawić czoła zagadkom i wyzwaniom związanym z pojęciem czasu oraz zapoznać się z historią powstania figurek LEGO przedstawioną w postaci możliwego do wyrwania plakatu

„LEGO Explorer” to magazyn przepełniony kolorami, mnóstwem przykuwających oko zdjęć i ilustracji oraz przede wszystkim interesujących treści, który spodobał się zarówno mnie, jak i mojemu dziecku. Naprawdę żałuję, że dotąd nie zaopatrywałam się w ten miesięcznik, bo widzę, że dla miłośników klockowego świata jest on naprawdę wartą uwagi pozycją. Ze swojej strony – polecam.

 


Tytuł: LEGO Explorer. Magazyn 6/2021
Wydawnictwo: EGMONT
Rok wydania: 04/08/2021
Seria/Cykl: LEGO Explorer
Oprawa: miękka
Format: A4
Liczba stron: 36
Dodatki: Wehikuł czasu LEGO
ISBN: 977271937110806
Grupa wiekowa: 7+

do kupienia na EGMONT.PL

1Shares