„Audrey Rose Wadsworth i Thomas Cresswell wybierają się do Ameryki na pokładzie luksusowego transatlantyku. Audrey Rose i Thomas są zachwyceni, że tygodniowy rejs uświetnią pokazy wędrownego cyrku, pełnego artystów i wróżbitów, w którym występuje pewien charyzmatyczny młody specjalista od ucieczek. Jednak rejs zamienia się w koszmar, kiedy pozbawieni możliwości ucieczki pasażerowie, a właściwe zamożne młode damy, zaczynają ginąć jedna po drugiej z rąk niezidentyfikowanego mordercy.
Niepokojąca bliskość Księżycowego Cyrku dodatkowo przyczynia się do atmosfery grozy na statku, morderstwa zaś stają się coraz bardziej makabryczne. Audrey Rose i Thomas muszą sprawnie przeprowadzić dochodzenie w sprawie ponurych zbrodni, żeby pasażerowie bezpiecznie dopłynęli do portu.
Czy Audrey Rose zdąży rozwikłać zagadkę, w której stawką może być życie bliskiej jej osoby, przed zaplanowanym przez mordercę przerażającym finałem?” – opis wydawcy
Kerri Maniscalco po raz kolejny udowadnia, że jest mistrzynią intrygi i suspensu w swoim trzecim tomie serii „Stalking Jack the Ripper” – „Jak uciec Houdiniemu”. Jest to książka, która zaskakuje, fascynuje i nie pozwala oderwać się od czytania aż do ostatniej strony.
Fabuła rozpoczyna się na luksusowym statku wycieczkowym, gdzie Audrey Rose Wadsworth i Thomas Cresswell zostają uwikłani w tajemnicze i brutalne morderstwa podczas występów słynnego iluzjonisty Harry’ego Houdiniego. Maniscalco doskonale kreśli atmosferę klaustrofobii i grozy, a każda scena jest nasączona napięciem, które trzyma czytelnika w niepewności.
Postacie są barwne i złożone, a relacja między Audrey Rose a Thomasem rozwija się w sposób naturalny i przekonujący. Ich dialogi pełne są dowcipu, inteligencji i subtelnych napięć emocjonalnych (zwłaszcza pod wpływem obecności właściciela Księżycowego Cyrku o iście diabelskim wdzięku), które nadają powieści dodatkowego uroku. Maniscalco zgrabnie balansuje między romansem a kryminałem, nie pozwalając żadnemu z tych elementów zdominować fabuły.
Jednym z największych atutów tej książki jest wplatanie autentycznych postaci historycznych i wydarzeń w fikcyjną narrację. Harry Houdini, jako centralna postać tej części, jest przedstawiony w sposób intrygujący i tajemniczy, co dodaje powieści dodatkowej warstwy realizmu i ekscytacji.
„Czasem wolimy nie widzieć rzeczy takimi, jakimi naprawdę są, gdyż chcemy wierzyć w fantazję o tym, jak mogłyby wyglądać. Dostrzeżenie rzeczywistości niekiedy odbiera nadzieję.”
Autorka świetnie poradziła sobie również z kreowaniem atmosfery epoki wiktoriańskiej – opisy strojów, wnętrz oraz obyczajów są szczegółowe i wiarygodne, co pozwala czytelnikowi całkowicie zanurzyć się w świecie przedstawionym. Sceny magiczne i iluzje są opisywane z taką precyzją i zaangażowaniem, że aż chce się uwierzyć, że magia naprawdę istnieje.
„Magia to nauka, a jej fantazyjna nazwa ma jedynie pomóc dowieść, że da się osiągnąć niemożliwe.”
„Jak uciec Houdiniemu” to prawdziwa uczta dla miłośników kryminałów historycznych, romansów i magii. Kerri Maniscalco stworzyła dzieło pełne napięcia, emocji i zaskakujących zwrotów akcji. To książka, która z pewnością zasługuje na miejsce w biblioteczce każdego czytelnika szukającego porywającej lektury.
z serii „Stalking Jack the Ripper”
„Jak podejść Rozpruwacza” ♥ „Jak upolować Drakulę” ♥ „Jak uciec Houdiniemu” ♥ „Jak ująć Diabła”
Doceniasz mój wkład w promowanie czytelnictwa? Możesz mnie wspierać ?
Tytuł: Jak uciec Houdiniemu
Autor: Kerri Maniscalco
Tytuł oryginalny: Escaping from Houdini
Tłumaczenie: Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Wydawnictwo: Must Read
Rok wydania: 2023
Seria/Cykl: Stalking Jack the Ripper, tom 3
Oprawa: miękka
Liczba stron: 480
ISBN: 978-83-8265-246-8
Pamiętaj: #czytajlegalnie !
⏬ książkę kupisz np. tu ⏬