Recenzja: „Gra” – Sara Antczak

Sześcioro bohaterów zjawia się w lesie, żeby zagrać w tajemniczą grę. Na pierwszy rzut oka nic ich nie łączy. Pochodzą z różnych środowisk, wyznają odmienne wartości, mają różne charaktery. Nikt nie spodziewa się tego, co się stanie. Gra w podchody w jednej chwili zamienia się w grę o przetrwanie. Kto za tym stoi i jaki jest jego cel?

„Rewelacyjna! Rozgrywka na najwyższym poziomie.” – Marcel Moss

„Ta historia jest jak rollercoaster. Nie wiesz, czego się spodziewać, czujesz tylko zawrotny pęd. Świetnie napisana, buzuje od emocji.” – Marek Stelar

* opis wydawcy *

Nie powiem. Naprawdę skusiły mnie powyższy zarys fabuły oraz rekomendacje dotyczące najnowszej powieści Sary Antczak. Tylko pomyślcie – oto mamy sześcioro pozornie nie związanych ze sobą bohaterów, a także całą akcję osadzoną w leśnych ostępach. Czyż to nie brzmi ciekawie i nie zapowiada się na intrygujący rozwój wypadków?

Byłoby to możliwie, gdyby autorka odpowiednio poprowadziła fabułę oraz umiejętnie budowała towarzyszące czytelnikowi podczas lektury napięcie. I początkowo faktycznie tak jest – kiedy jeszcze nic nie wiemy, nie znamy bohaterów ani ich historii, a także nie spodziewamy się, jakim wyzwaniom zmuszeni będą stawić czoła podczas zabawy w podchody.

Historię odkrywamy stopniowo, niczym kolejne puzzle układanki, śledząc losy poszczególnych bohaterów z ich punktu widzenia, poznając jednocześnie wydarzenia z przeszłości każdego z nich, tłumaczące nie tylko to, w jaki sposób znaleźli się oni w grze, ale przede wszystkim motywację do działania każdego z nich.

Przewracając kolejne strony powieści, przez cały czas czekałam na te zapowiadane emocje, którymi podobno miała ona buzować, a także ów rollercoaster, całe to zawrotne tępo akcji, które mi obiecywano. Mam jednak wrażenie, że mowa była chyba o innej historii, bowiem w tej konkretnej książce tego nie znalazłam. Nie powiem, żeby mnie nudziła, niemniej oczekiwałam od niej czegoś znacznie więcej od przeciętności – że już nie wspomnę o kompletnie absurdalnym i mało przekonywującym zakończeniu, które w ogóle do mnie nie trafiło i stanowi moim zdaniem największy minus tej powieści.

Gdybym miała krótko orzec, o czym tak naprawdę jest ta książka, to jest ona opowieścią o sile manipulacji, poszukiwaniu własnej tożsamości oraz akceptacji, a także o tym, iż każdy z nas skrywa w sobie pewien mrok oraz tajemnice, które skrzętnie ukrywa przed całym światem. Wam pozostawiam decyzję, czy chcecie się z nią zapoznać.


Podobało Ci się? Możesz mnie wspierać ?


 

Tytuł: Gra
Autor: Sara Antczak
Wydawnictwo: Filia
Rok wydania: 28/09/2022
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 472
ISBN: 978-83-8280-180-4
Gatunek: thriller

Pamiętaj: #czytajlegalnie !
⏬ książkę kupisz np. tu ⏬


1Shares