Recenzja: „Bad Cruz” – L.J. Shen

Ostatnio naszła mnie chęć, aby sięgnąć po coś innego niż to, co zazwyczaj czytam. Zachciało mi się czegoś typowo kobiecego, może nawet z zabarwieniem erotycznym (bo i czemu by nie… przecież nikt mi nie zabroni, prawda?) i tym też sposobem w me ręce trafiła wydana niedawno na naszym rynku przez wydawnictwo Luna powieść autorstwa L.J. Shen zatytułowana „Bad Cruz”.

Głównymi bohaterami powieści są Tennessee oraz tytułowy Cruz. Choć ci dwoje znają się, rzekłby, od zarania dziejów, to jednak od wielu już lat ignorują swoje istnienie. On jest szanowanym i podziwianym obywatelem Fairhope, wręcz wymarzonym kandydatem na męża dla wszystkich matek mających córki na wydaniu. Ona… cóż… jest czarną owcą miasteczka, non stop przynoszącą wstyd własnej rodzinie przez plotki krążące na jej temat.

Kiedy jego brat i jej siostra zaręczają się, obie rodziny zaproszone zostają na wspólny rejs, aby jej członkowie mogli się lepiej poznać. Los jednak postanawia sprawić Tennessee oraz Cruzowi małego figla… Trafiają bowiem na zupełnie inny statek niż ich bliscy, a to oznacza że przez najbliższe dni zmuszeni będą przebywać we własnym towarzystwie…

Czy wspólnie spędzony czas pozwoli wyjaśnić im powody, dla których oboje dotąd zapominali o istnieniu tej drugiej osoby? Czy wręcz przeciwnie – sprawi, że ich wzajemna niechęć rozgorzeje z jeszcze większą siłą?

Przyznam, że nie spodziewałam się po powieści z tego gatunku, iż będzie ona czymś więcej niźli czysto-rozrywkową pozycją, która pozwoli mi po prostu oderwać się od codzienności i przyjemnie spędzić czas podczas jej lektury. Opowiedziana z punktu widzenia Nessy, jak i Cruza, historia okazała się być bowiem bardziej wielowymiarowa, jak i zmuszająca do refleksji, niż się początkowo wydawało.

Autorka zadbała o dokładne przedstawienie swoich głównych bohaterów – ich charakterów, marzeń i lęków, motywacji do działania. Dzięki temu czytelnik może nie tylko lepiej ich poznać, ale przede wszystkim łatwiej zrozumieć każdego z nich. I odkryć m.in. to, że oboje nie są wcale tacy, za jakich uważają ich najbliżsi oraz ludzie z miasteczka.

„Bad Cruz” L.J. Shen to nie tylko przepełniona emocjami i niepozbawiona humoru powieść, ale też historia ukazująca, jak wielki wpływ na naszą przyszłość mają podejmowane przez nas w młodości decyzje. Jednocześnie uczy, aby nigdy się nie poddawać i podążać za własnymi marzeniami oraz aby nie pozwalać na to, żebyśmy patrzyli na siebie poprzez pryzmat innych osób i ich oczekiwań względem nas.

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością L.J. Shen. Wiem już jednak na pewno, że nie ostatnie!


Podobało Ci się? Możesz mnie wspierać ?


 

Tytuł: Bad Cruz
Autor: L.J. Shen
Tytuł oryginalny: Bad Cruz
Tłumaczenie: Sylwia Chojnacka
Wydawnictwo: Luna / współpraca
Rok wydania: 18/01/2023
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 400
ISBS: 978-83-67510-31-8

Pamiętaj: #czytajlegalnie !
⏬ książkę kupisz np. tu ⏬


1Shares