„Prezent dla Świętego Mikołaja” – Ewa Stadtmüller [recenzja 377]

  • Prezent dla Świętego Mikołaja
  • Wydawnictwo: Skrzat
  • Rok wydania: I wyd 1999 rok
  • Ilustracje: Kazimierz Wasilewski
  • Oprawa: miękka szyta
  • Liczba stron: 12
  • ISBN: 978-83-87972-41-7
  • Grupa wiekowa: 3 – 7

Grudzień dla większości z nas jest miesiącem przygotowań do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Zastanawiamy się, jakie podamy potrawy na stół oraz powoli rozglądamy się za prezentami dla naszych bliskich. Dzieciom oczywiście najczęściej kupuje się jakieś zabawki oraz słodycze. Moja córka uwielbia książki, także co roku staram się jej podarować jakąś ciekawą opowieść. Trafiłam ostatnio na książeczkę autorstwa Ewy Stadtmüller, która idealnie wpasowuje się w świąteczną atmosferę. Mowa o Prezencie dla Świętego Mikołaja.

Prezent dla Świętego Mikołaja (2)

W środku znajduje się opowieść o leśnych zwierzątkach, które dowiedziały się, że Święty Mikołaj się rozchorował. Zmartwiło je to niezmiernie, nikt bowiem nie lubi być chory, a już zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Zaniepokoiło je jeszcze to, że skoro Mikołaj nie domaga, to kto dostarczy w tym roku prezenty dla ich dzieci. Postanowiły więc, że udadzą się za radą do sowy, która w całym lesie słynie ze swej mądrości. Cóż takiego poradziła im mądra głowa i czy prezenty dostarczono na czas? Dowiecie się tego sięgając po Prezent dla Świętego Mikołaja.

Prezent dla Świętego Mikołaja (3)

Książeczka autorstwa pani Stadtmüller jest króciutką opowiastką, która w sam raz nadaje się dla maluchów już od trzeciego roku życia. Jak wiadomo dzieci w tym wieku są bardzo niecierpliwie i trudno utrzymać ich uwagę na jednej czynności przez dłuższy czas. Dzięki temu, że historyjka o Mikołaju jest nie długa, dziecko spokojnie da radę wysłuchać jej do końca. Na uwagę zasługują ilustracje autorstwa Kazimierza Wasilewskiego. Są bardzo ładne, ciepłe i sympatyczne. Idealnie komponują się z treścią bajki. Tekst został napisany sporej wielkości czcionką na dobrej jakości papierze. Od zawsze chwaliłam sobie sposób wydawania książek przez Wydawnictwo Skrzat. Tym razem również się nie zawiodłam.

Prezent dla Świętego Mikołaja (4)

Książeczka Prezent dla Świętego Mikołaja stanowić może idealny upominek dla naszego dziecka pod choinkę. Sama dołączę ją do innych prezentów dla mojej córki i jestem pewna, że będzie szczęśliwa z otrzymania takiej ładnej i ciekawej książeczki. Wy również sprawcie swoim pociechom miłą niespodziankę. Podarujcie im książeczkę Ewy Stadtmüller. Polecam.

Moja ocena: 5/6

Skrzat2

0Shares