Premiera: „Sierota z Warszawy” – Kelly Rimmer

Nowa książka bestsellerowej autorki „Tego ci nie powiedziałam”.

Wciągająca… Ta książka bez trudu broni się sama. – „Publisher’s Weekly”

Warszawa 1942 roku. 14-letnia Emilia Śląska mieszka z przybranymi rodzicami i ukrywa swoją prawdziwą tożsamość. Przyjmuje nazwisko Elżbieta Rabinek i zamieszkuje niedaleko murów getta. Wie, jakie cierpienie się za nimi kryje.

Elżbieta zaprzyjaźnia się z sąsiadką Sarą, działaczką społeczną i pielęgniarką, która zaczyna przemycać ją do getta. Dzięki fałszywym dokumentom dziewczynka podejmuje bohaterskie próby ratowania żydowskich dzieci. Podczas jednej z wizyt poznaje 16-letniego Romana, w którym się zakochuje. Niemiecki terror przybiera na sile.

Mija kilka miesięcy. Umęczeni mieszkańcy getta podejmują swoją ostatnią walkę o godność…

Pewny hit, a przy tym chwytająca za serce, pełna nadziei opowieść o rodzinie, poczuciu obowiązku, miłości, ocaleniu i ruchu oporu. „Sierota z Warszawy” to przemyślana, piękna powieść. – Kristin Harmel, autorka bestselera “New York Timesa” Księga utraconych imion

Stworzony przez Kelly Rimmer trzymający w napięciu obraz okupowanej przez nazistów Polski wciąga czytelników z każdą kolejną stroną. – Lisa Wingate, autorka bestselera “New York Timesa” Nim stałyśmy się wasze.

Premiera: 10 listopada 2021, wyd. Znak Horyzont

 

0Shares