Wydawnictwo Initium zapowiada kolejną serię fantasy − Kroniki Ocalałych autorstwa Mary E. Pearson. Pierwsza powieść z cyklu − Fałszywy pocałunek − ukaże się w Polsce już 2 sierpnia.
Niewątpliwie warto było czekać. Tutaj nie ma miejsca na nudę, a historia od początku kryje szereg niedopowiedzeń. Ciekawość czytelnika wzrasta, wyobraźnia pracuje, gdy wkracza w świat zupełnie inny niż te, które znamy już z powieści tego gatunku. Autorka odbiega od schematów, w jej przestrzeni poruszamy się wśród Cyganów, indiańskich zwyczajów – i nie tylko.
Główna bohaterka − księżniczka Lia − jest pierwszą córką domu Morrighanów, królestwa przesiąkniętego tradycją, poczuciem obowiązku i opowieściami o minionym świecie. W dniu swojego ślubu ucieka, uchylając się od swej roli – pragnie wyjść za mąż z miłości, a nie w celu zapewnienia sojuszu politycznego. Ścigana przez licznych łowców, znajduje schronienie w odległej wsi, gdzie rozpoczyna nowe życie. Gdy do wioski przybywa dwóch przystojnych nieznajomych, w Lii rodzi się nadzieja. Nie wie, że jeden z nich jest odtrąconym księciem, a drugi to zabójca. Wszędzie czai się podstęp. Lia jest bliska odkrycia niebezpiecznych tajemnic i jednocześnie odkrywa, że się zakochuje.
Wielowątkowość, tajemnica, zgrabnie wykreowana intryga, a wszystko to na tle odmiennych kulturowo narodów i różnorodnych pejzaży.
Już dziś zapoznaj się z obszernym fragmentem powieści!
Rankingi, w których znalazł się Fałszywy pocałunek
- YALSA Najlepszy Wybór Nastolatków 2015
- Najlepsze Książki dla Nastolatków Indigo 2014
- Lista Książek Lone Star 2015
- Lista TAYSHAS 2015
- Dziesięć Najlepszych Powieści Miłosnych Booklist
- Nominacja do Goodreads Choice Awards 2014
- Nominacja do YALSA BFYA 2014
- Wyróżnienie Kirkus
Książki, które Cię Zachwycą 2014 NYPL - Ulubione Książki 2014 Kirkus/Leila Roy
- Najlepsza Fikcja Dla Młodych Dorosłych YALSA 2015
- Najlepsza Dziesiątka 2014
Ponad 300 000 egzemplarzy sprzedanych w USA!
Koniecznie dajcie znać, czy sięgniecie po tę książkę 🙂