Podsumowanie miesiąca ->> Styczeń 2013

Zatem nastał dzień, aby rozliczyć się z mojego czytelniczego życia minionego miesiąca. Jak co miesiąc rozpiszę wszelkie osiągnięcia w kilku liczbach oraz napiszę kilka słów od siebie w niektórych przypadkach. Pisałam o tym przy okazji wstawienia stosika ze stycznia – ten miesiąc strasznie szybko zleciał. Jednakże pod względem czytelniczym jestem z niego bardzo zadowolona. Przeczytałam kilka naprawdę ciekawych pozycji. Niestety trafiłam też i na słabsze, ale to nieuniknione. Nie każda książka może być idealna i mimo początkowych chęci i zachwytów ostatecznie okazuje się być pozycją słabą i nie wartą dalszej uwagi.
No ale. Na ten moment koniec biadolenia, przejdźmy do statystyk 🙂

BILANS STYCZNIA

01. Ilość przeczytanych książek: 15 (pełna lista)
02. Ilość zrecenzowanych książek: 14 („Ostrożnie z marzeniami” skończyłam wczoraj, więc niedługo pojawi się jej recenzja”
03. Najlepsza książka miesiąca: nie ma jednej, będą trzy 🙂
„Hobbit z objaśnieniami” – J.R.R. Tolkien (wydanie powala, cudowna)
„Metro 2033” – Dmitry Glukhovsky (niesamowicie było w końcu sięgnąć po książkę, na bazie której powstają liczne Uniwersa)
„Dotyk” – Jus Accardo (wydawałoby się, że zwykły paranormal romance, a jednak ma coś w sobie, co przykuwa uwagę na dłużej)
04. Najsłabsza książka miesiąca: „Miłość? bardzo proszę” – Aurelia Ess (dawno już nie dałam oceny 2/6)
05. Ilość przeczytanych stron: 4382
06. Co daje dziennie: ~141 stron
07. Licznik odwiedzin: 82.693 (grudzień 67.272)
08. Liczba obserwatorów: 372 (grudzień 346)
09. Liczba komentarzy: 10.688 (grudzień 8349)
10. Zawarte współprace: wydawnictwo Wielka Litera (nowe wydawnictwo, które na rynku jest od roku), Dreams (!!!! o której to współpracy dawno marzyłam) oraz bodaj Zielona Sowa (mają się odezwać do mnie, jak utworzą Kącik Recenzenta)
11. Zakończone współprace: Esprit, Illuminatio, Studio Astropsychologii, księgarnia Gandalf, Psychoskok
12. Wyzwanie „Czytam Fantastykę”: 7
13. Wyzwanie „Paranormal Romance”: 2
14. Wyzwanie „Przeczytam tyle, ile mam wzrostu”: 15 => 25,7cm / 164cm
15. Wyzwanie „Z półki 2013” : 5
16. Wyzwanie „Odnajdź w sobie dziecko”: 2
17. Wyzwanie „Pod hasłem”: 1
18. Wygrane: „Ostatnia spowiedź” w konkursie u GumcioBooka
19. Akcje: dzięki akcji „Podaj dalej” trafiła do mnie książka „Sukienka z mgieł” Chmielewskiej

Uff. Dotarłam w końcu do końca. Zatem tak oto wyglądał miniony miesiąc pod względem czytelniczym. A luty? Jak zawsze lecę na spontan 🙂 Dziś zawitał do mnie listonosz przynosząc mi paczuszkę od Papierowego Księżyca. W środku? Same cudności, które na dniach będę czytać i recenzować 🙂 Ale wpierw muszę zabrać się do napisania recenzji książki Maji Kotarskiej pt „Ostrożnie z marzeniami”. Jutro natomiast postaram się zamieścić notkę podsumowującą pierwszy miesiąc mojego wyzwania „Czytam Fantastykę”. Jak widać, pojawiła się już podstrona „Luty” -> zatem proszę tam w komentarzach zostawiać linki (wraz z autorem i tytułem!!) do kolejnych recenzji książek przeczytanych w nowo rozpoczętym miesiącu 🙂

A teraz uciekam życząc wszystkim miłego dnia!
Aaaaa i dziękuję! Za wszystko. Za to, że mnie odwiedzacie, komentujecie, że po prostu JESTEŚCIE!
0Shares