Początek długiej drogi

Zaglądając dziś do mnie pewnie zauważyłaś/eś, że zmianie uległ wygląd bloga (tak, znowu… nic nie poradzę, że jestem kobietą, a jak wiadomo te są zmienne i ciągle coś kombinują). Jest to związane z tym, o czym pisałam w poście Moja przyszłość w blogosferze. Poprzedni schemat, choć bardzo praktyczny i przejrzysty, jednak nie do końca mi leżał. Niby było wszystko w porządku, ale coś gdzieś mi nadal zgrzytało. Wczoraj wieczorem zaczęłam ponownie przeglądać szablony w sieci, ściągać te, które mi się spodobały, sprawdzać ich użyteczność, aż w końcu dziś rano trafiłam na taki, który mi się spodobał (tak w 99%, bo zawsze coś by się poprawiło).

Zmianie uległ nagłówek bloga. Już nie „Magiczny Świat Książki”, a „Magiczny Świat Książki i nie tylko”. Teraz w końcu będzie wiadomo, że nie samymi książkami ten blog żyje, że można znaleźć na nim treści z innych dziedzin.

Kolejna zmiana związana jest z wyglądem górnego menu. Może jeszcze nie zwróciłaś/eś na nie uwagi. Lekkie zmiany zaszły w nazewnictwie niektórych zakładek. Co nieco poprzenosiłam z jednego miejsca do drugiego. Dodałam też w zakładce „Książki” podmenu „Gatunki”, gdzie jak łatwo się domyślić znajdziecie odnośniki do recenzji książek wg ich gatunków. Z racji tego, że nie mam na stronie belki z tagami uważam, że wprowadzenie tego elementu do menu może Ci ułatwić poszukiwanie konkretnych treści.

Na samym dole zamieściłam moje nowe logo. Zarówno nagłówek jak i logo zostały wykonane przez mojego męża. Ma chłopak talent nieprawdaż? :). Poniżej znajdziesz również odnośnik do mojego konta na Instagramie. Jeśli masz tam profil, możesz zacząć mnie obserwować – będzie mi bardzo miło 🙂

To dopiero początek zmian. Długa droga przede mną, ale wierzę, że finał będzie zadowalający. Niedługo pojawi się wpis dotyczący egzemplarzy recenzenckich i po części współpracy z Wydawnictwami/portalami/innymi. Troszkę sobie ostatnio przemyślałam kilka spraw i w tej kwestii również zajdą zmiany.

I co o tym sądzisz?

2Shares