„Piąta fala” – Rick Yancey [zapowiedź]

 

 

Właśnie natrafiłam w sieci na zapowiedź doprawdy interesującej książki. Zostanie ona wydana przez Wydawnictwo Otwarte. Premiera przewidziana jest na 14 sierpnia 2013 roku (miło byłoby, gdybym otrzymała ją w prezencie… w tym dniu mija 11 lat, odkąd jestem w związku z moim mężczyzną 😛 ).

Poniżej zamieszczam Wam krótki opis wspomnianej książki. Mnie bardzo zaintrygowała. Chciałabym, aby jakimś cudem wpadła w moje ręce 😀

 

 

 

„Czy ludzkość jest w stanie stawić czoła inwazji obcej cywilizacji tysiąckrotnie bardziej zaawansowanej niż nasza?

Nie.

Wystarczyły cztery fale kosmicznej inwazji, by z siedmiu miliardów ludzi ocalała zaledwie garstka. Rozrzuceni w różnych miejscach okupowanej planety walczą o przetrwanie. Od wymarłych miasteczek, przez płonące metropolie, po obozy uchodźców i tajne bazy wojskowe – każdy z bohaterów powieści Yanceya próbuje przetrwać i zrozumieć, co się stało i kim są kosmici, który postanowili wymordować całą ludzkość.

Pierwszy tom doskonałej sagi Ricka Yanceya przywodzi na myśl dokonania klasyków literatury i kina science fiction, ale prezentuje całkowicie świeży i nowy obraz kosmicznego konfliktu. 

POZNAJ NAJLEPSZĄ POWIEŚĆ FANTASTYCZNĄ 2013 ROKU, ZANIM WSZYSCY ZACZNĄ ZACHWYCAĆ SIĘ FILMEM. ”  źródło

 

Przyznajcie się szybciutko – kogo zaintrygował ten opis? Kto z Was sięgnie po książkę?

0Shares