Oj dzieje się, dzieje… ;)

Dziś na mojej stronie miał się pojawić zupełnie inny wpis, ale wiadomo, jak to jest z planami – często biorą w łeb, kiedy dzieje się coś niespodziewanego. A tak się właśnie stało 🙂 Moi kochani… pragnę Was poinformować, że od dziś do współpracujących ze mną Wydawnictw dołączyło:

Czarna Owca

Nawet nie macie pojęcia jak się cieszę 😀 Jak zapewne się orientujecie Wydawnictwo to ma w swej ofercie całe mnóstwo kryminałów, a ten gatunek (poza fantastyką) jest mi szczególnie bliski. Zatem od teraz możecie mieć pewność, że na mojej stronie znajdziecie w przyszłości więcej kryminalnych recenzji. 

Zapytano mnie, jaką książką byłabym zainteresowana na początek. Przyjrzałam się nowościom. Wiele tytułów kusi, oj wiele. Jednak już prędzej jeden zwrócił moja uwagę… mianowicie:

facet z grobu obok 6Benny jest rolnikiem i marzy o żonie, która zechce dzielić z nim życie. Desirée jest bibliotekarką, dziewczyną z miasta, wykształconą, po studiach, z licznymi zainteresowaniami. Oboje spotykają się przez przypadek na cmentarzu, ona przy grobie tragicznie zmarłego męża, on przy grobie rodziców. Rodzi się między nimi uczucie. Mimo wielu różnic są sobą zafascynowani, jednak ich związek okazuje się trudniejszy niż sądzili. Dlaczego?

Książka została w wydana w Szwecji w nakładzie blisko pół miliona egzemplarzy, na jej podstawie w 2002 roku powstał film, a w ubiegłym roku także sztuka teatralna.

„Ciesząca się wielkim powodzeniem powieść Katariny Mazetti jest tragikomiczną opowieścią o związku bardzo różnych ludzi, o wielkiej ale trudnej miłości”. (źródło)

 

Strasznie intryguje mnie ta historia. A Was? Widziałam już na kilku blogach recenzje tej powieści i mój apetyt na lekturę zaostrzył się jeszcze bardziej 🙂

No, to tyle, co chciałam Wam powiedzieć 🙂 Życzę wszystkim miłego dnia i do usłyszenia (przeczytania?)!

0Shares