„O Wilku, który chciał się zakochać” – Orianne Lallemand

Na naszym rynku nakładem wydawnictwa Adamada ukazuje się wiele interesujących pozycji oraz książkowych serii skierowanych do małych czytelników. Przykładem tej ostatniej może być ta autorstwa Francuzki Orianne Lallemand zatytułowana „Przygody Wilka”, która została wyróżniona w konkursie „Świat przyjazny dziecku” organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Co prawda moja córka jest już trochę za duża na tego typu książeczki, gdyż jest w nich stosunkowo niewiele treści, za to dużo ilustracji (przez co z pewnością przypadną do gustu wielu małym czytelnikom), jednakże uznałam, że warto by było przyjrzeć się im bliżej i przekonać się, czemu seria ta cieszy się tak dużą popularnością. Tym oto sposobem w me ręce trafiła część zatytułowana „O Wilku, który chciał się zakochać”.

Historia opowiada o czarnym Wilku, który choć jest duży, wcale nie jest zły, a wręcz przeciwnie, rzec można, iż jest całkiem milutki i sympatyczny.

Nastała wiosna i jak co roku wszędzie dookoła spotkać można było zakochanych – zajączki, skunksy, jelonki, ptaszki… Tylko biedny Wilk pozostawał bez pary. Samotność nie jest ani trochę fajna, dlatego też Wilk postanawia, że znajdzie sobie ukochaną, wilczycę jego życia. Tylko jak to zrobić? Od czego zacząć? Nasz bohater postanawia poprosić o pomoc swoich przyjaciół, którzy chętnie udzielają mu porad, co należy zrobić i jak się zachować, aby podbić czyjeś serce. Tylko czy zda to egzamin? Czy w ten sposób można znaleźć prawdziwą miłość?

Choć historia ta jest króciutka, to jednak może się podobać. Głównego bohatera nie sposób bowiem nie polubić – bo choć jest wilkiem i ma ostre zębiska, to jednak skrywa w sobie duszę romantyka i ogromny zapał. Z kolei zajmujące większą część stron ilustracje autorstwa Eleonore Thuillier są naprawdę przyjemne dla oka i przykuwają uwagę – a wszystko przez to, iż są bardzo kolorowe, szczegółowe i dobrze oddają zarówno to, co w danej chwili się dzieje, jak też emocje towarzyszące bohaterowi. Dzięki tej krótkiej i zabawnej historyjce dzieci łatwo pojmą, czym tak naprawdę jest miłość – i to jest w niej naprawdę fajne, ten jasny i w pełni zrozumiały przekaz płynący z tak wydawałoby się niewielu słów. Jest to dowód na to, iż nie ilość się liczy, ale jakość.

Moja ocena: 5/6

Tytuł oryginalny: Le loup qui cherchait une amoureuse
Tłumaczenie: Iwona Janczy
Wydawnictwo: Adamada
Rok wydania: 2016
Seria: Przygody Wilka
Oprawa: miękka, usztywniana
Ilustracje: Eleonore Thuillier
Liczba stron: 32
ISBN: 978-83-7420-649-5
Grupa wiekowa: 3+

1Shares