Nowość: „Grając w kalmara. Nieoficjalny przewodnik” – Park Minjoon

Przewodnik po największym fenomenie serialowym ostatnich lat. 
456 osób uczestniczy w serii dziecięcych zabaw. 
Stawką w grze jest ich życie.
Fakty i mity o jednym z największych hitów Netflixa.
To nie tylko najczęściej oglądany serial Netflixa, ale również jeden  z najważniejszych fenomenów społecznych ostatnich lat. 

456 tonących w długach osób bierze udział w serii dziecięcych zabaw,  z których nie wolno im odpaść. Oznacza to bowiem śmierć. Ta niepokojąca mieszanka popularnych w dzieciństwie gier, krwi, walki o życie oraz krytyki systemu czerpie inspirację z Battle Royale i świata mangi. W bardzo krótkim czasie oddziaływanie serialu staje się zjawiskiem dotąd niespotykanym  i zatacza coraz szersze kręgi.
Grając w kalmara to nieoficjalny przewodnik, który pozwoli ci poznać wszystkie tajemnice serialu, przybliży świat koreańskiej popkultury, a także dostarczy niezbędnej wiedzy, byś mógł brylować w rozmowach na te tematy.

ZIELONE ŚWIATŁO DLA TYCH, KTÓRZY CHCĄ POZNAĆ TAJEMNICE SERIALU ,,SQUID GAME”.

Co zrobisz w sytuacji, w której każdy wybór jest zły?

Nieoficjalny przewodnik po serialu dostarczy ci wszystkiego, czego potrzebujesz, żeby zgłębić tajemnice każdego odcinka w najdrobniejszych szczegółach. Książka zdradzi ci nieznane fakty o filmie i jego bohaterach, tajniki każdej z serialowych gier wraz z instrukcjami, jak wygrać. Poza tym znajdziesz tu mnóstwo ciekawych szczegółów, analizy oraz quiz, który sprawdzi twoją wiedzę o tym globalnym fenomenie.

Ekscytująca lektura dla tych, którzy nie przyjmują do wiadomości, że pierwszy sezon „Squid Game” już się zakończył.

„Squid Game” to jeden z największych serialowych hitów w historii. Obejrzany w ciągu kilku tygodni przez ponad 150 milionów widzów, stał się fenomenem, który wyszedł daleko poza granice Netflixa.  Zdominował telewizję, internet, media społecznościowe oraz prasę na całym świecie.

Park Minjoon to scenarzysta i krytyk telewizyjny. Urodził się w Ssangmun-dong, robotniczej dzielnicy Seulu. Studiował filmoznawstwo na Narodowym Uniwersytecie Seulskim. W dzieciństwie grywał w szklane kulki, przeciąganie liny oraz w kalmara. „Grając w kalmara” to jego ostatnia książka, która powstała, zanim w tajemniczych okolicznościach zaginął po otrzymaniu w metrze pewnej dziwnej propozycji.


 

Tytuł oryginalny: Dentro del juego del calamar
Tłumaczenie: Iza Rosińska
Wydawnictwo: Jaguar
Rok wydania: 2021
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 14 x 21,5 cm
Liczba stron: 160
ISBN: 978-83-8266-066-1
Grupa wiekowa: 16+

Pamiętaj: #czytajlegalnie!


0Shares