„Najpiękniejsze opowieści pod choinkę” – Ewa Stadtmüller

Ewa Stadtmüller jest cenioną i lubianą przez dzieci autorką wielu książek, wśród których wymienić mogę np „Bajki z zagadką”, „Prezent dla Świętego Mikołaja” czy książeczki z serii o sympatycznym skrzacie Jagódce – „Jak skrzat Jagódka słuchał dobrych rad” czy „Jak skrzat Jagódka walczył z szerszeniami”. Niedawno na półki księgarń trafiła najnowsza jej książka pt „Najpiękniejsze opowieści pod choinkę”.

Wydawnictwo Skrzat jak zawsze stanęło na wysokości zadania i oddało w ręce czytelników pięknie wydaną książkę. Jest ona w twardej oprawie i już sam rzut oka na okładkę wystarczy, by zapragnąć zabrać ją ze sobą do domu, albo podarować komuś w prezencie. Do mnie osobiście najbardziej przemawia ten uśmiechnięty, sympatyczny bałwanek w czerwonym szaliku i czapeczce. Tekst napisany jest dużą czcionką, co pozwoli dzieciom ćwiczyć umiejętność samodzielnego czytania.

Wewnątrz książki znalazło się sześć niedługich, prześlicznie zilustrowanych przez pana Kazimierza Wasilewskiego historii, które idealnie oddają ducha zbliżających się świąt Bożego Narodzenia przypominając nam o tym, co wówczas jest najważniejsze. Jest opowieść o koniku na biegunach, złotej rybce, prezencie dla kolegi z klasy, sympatycznym psiaku, niespodziance dla pewnej pani nauczycielki oraz szlachetnej paczce.

Jeśli więc szukacie pomysłu na prezent dla dziecka, to nie wahajcie się, tylko sięgnijcie po książkę „Najpiękniejsze opowieści pod choinkę” Ewy Stadtmüller.

Moja ocena: 5/6

Wydawnictwo: Skrzat
Rok wydania: 2015
Oprawa: twarda
Ilustracje: Kazimierz Wasilewski
Liczba stron: 48
ISBN: 978-83-7915-303-9
Grupa wiekowa: 3-7

Skrzat2

(kliknięcie w zdjęcie powiększy je)

Najpiękniejsze opowieści pod choinkę (2) Najpiękniejsze opowieści pod choinkę (3)
Najpiękniejsze opowieści pod choinkę (4) Najpiękniejsze opowieści pod choinkę (5)

1Shares