Na dobry początek tygodnia #6

Na dobry początek tygodnia to cotygodniowy cykl poświęcony ciekawym, godnym uwagi, często inspirującym rzeczom, na które udało mi się trafić w ostatnim czasie, a którymi chciałabym się z Wami podzielić.

 

Sztuka

Buszując w sieci natrafiłam na prace Jamie’go Harkinsa, który tworzy niesamowite trójwymiarowe obrazy… na piasku. Ich próbkę macie poniżej, a o wiele więcej znajdziecie na jego facebookowym profilu.

Film

W sieci pojawił się oficjalny trailer filmu „Batman v Superman: Dawn of Justice”, który na ekrany kin ma wejść w 2016 roku. Czekacie? Ja tak, a to wszystko przez Bena Afflecka, który wcieli się w rolę Batmana. Uwielbiam tego aktora.

  • Wyciekły też pierwsze informacje na temat nowego Spider-Mana. Zgodnie z tym, co zapowiada Kevin Feige (dyrektor Marvela), Peter Parker będzie miał około 15-16 lat. Zresztą zobaczcie sami, co jeszcze ciekawego ma do powiedzenia na temat ich nowej produkcji.
  • Polecam Waszej uwadze interesujący wywiad z Kitem Haringtonem, odtwórcą roli Jona Snowa w serialu produkcji HBO „Gra o Tron”.
  • Aktorzy podróżujący w czasie? A może reinkarnacje? Sprawdźcie sami 🙂

Literatura

Blogosfera

  • Na blogu BlogOjciec znalazłam mądry tekst na temat rządowego pomysłu dotyczącego wypłacania „wybranym” rodzicom nowo narodzonych dzieci 1000 zł miesięcznie. Muszę przyznać, że zgadzam się w 100% z autorem tekstu.
  • Hush, autorka bloga Wyrwane z kontekstu, pisze o 23 tekstach, które usłyszysz w każde święta. Co prawda te już dawno minęły, ale tekst ciekawy, więc warto przeczytać.

Z życia wzięte

  • Sporo osób twierdzi, że kobieta, która zostaje w domu, by opiekować się dzieckiem, absolutnie nic nie robi – że to przecież sama przyjemność być z maluchem i nie musieć chodzić do pracy. Tylko czy to aby prawda? Pewien ojciec z ciekawości sprawdził, ile powinna zarabiać matka
  • Ten temat powinien zainteresować przede wszystkim kobiety. Chciałybyście wprowadzenia urlopu menstruacyjnego? Wyobraźcie sobie, że takowy istnieje m.in w Japonii i to od 1947 roku! Zobaczcie, jak to wygląda w praktyce.
  • Wiele kobiet po porodzie wstydzi się własnego ciała. Tymczasem Jade Beall kilka tygodni po urodzeniu własnego dziecka postanowiła pokazać swoim znajomym, jak wygląda jej życie oraz ciało po porodzie. Nie spodziewała się jednak, że tym gestem wpłynie na życie dziesiątek tysięcy kobiet na całym świecie! Powstał piękny projekt z pięknym przesłaniem.

Humor

Cytat

Udanego tygodnia Wam życzę 😀


Jeśli macie jakieś pomysły/propozycje na kolejny wpis, ciekawe linki, które chcielibyście mi podrzucić do wykorzystania w kolejnym poście tego typu, podeślijcie mi je na mój adres e-mail milosniczkaksiazek@onet.pl w tytule podając „Na dobry początek tygodnia”. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

2Shares