Na dobry początek tygodnia #2

Na dobry początek tygodnia to cotygodniowy cykl poświęcony ciekawym, godnym uwagi, często inspirującym rzeczom, na które udało mi się trafić w ostatnim czasie, a którymi chciałabym się z Wami podzielić.

Kawa

Lubicie? Ja tak, ale zależy jaką. Np nie wypiję zwykłej kawy, takiej, którą można dostać w każdym supermarkecie typu Tchibo, Jacobs, Prima itp itd. Od lat pijam gotowe mieszanki 3 in 1 od Nescafe bądź Mokate, a od jakiegoś czasu również kawę rozpuszczalną, ale smakową!! (miętowa…), ze sklepu Skworcu, o których wielokrotnie pisałam w notkach z cyklu Podróże z filiżanką. Wiecie, co mi się bardzo podoba? Te wszystkie fantazyjne wzory robione na wierzchu kaw – coś cudownego. Spójrzcie zresztą sami, o co mi chodzi.

Sztuka

Jak już jesteśmy przy pięknych rzeczach, to co powiecie na drzewka bonsai? Ta wywodząca się z Chin sztuka miniaturyzowania drzew lub krzewów fascynuje mnie od zawsze. Jeśli się tak zastanowię, to moja miłość do tych drzewek zrodziła się po obejrzeniu jednej z części starego, ale jakże kultowego filmu z serii Karate Kid, w którym to mistrz Miyagi opiekował się swoim własnym drzewkiem. Pamiętacie?

Designerskie gadżety

Pewnie większość z Was posiada komórkę, prawda? Używacie pokrowców, specjalnych etui, żeby nie porysować przedniego panelu? U mnie to konieczność – telefon noszony w torebce razem z innymi przedmiotami, bez których nie potrafię się obejść, narażony jest na uszkodzenia. Ale moje etui jest zwykłe, czarne, nie to, co te poniżej 😀

Blogosfera

 

Znalezione w sieci

 

Cytat

Udanego tygodnia życzę 😀


Jeśli macie jakieś pomysły/propozycje na kolejny wpis, ciekawe linki, które chcielibyście mi podrzucić do wykorzystania w kolejnym poście tego typu, podeślijcie mi je w komentarzu bądź pisząc na mój adres e-mail milosniczkaksiazek@onet.pl w tytule podając „Na dobry początek tygodnia”. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

5Shares