„My Little Pony. Sztuka improwizacji” oraz „Littlest Pet Shop. Oko zniszczenia”

Moja córka bardzo lubi książki, do których dołączane są różnego rodzaju dodatki pozwalające jej współtworzyć czytane historie. Nie dziwi mnie wcale, że po tego typu pozycje sięga o wiele chętniej – są dla niej nie tylko źródłem rozrywki, ale też dają wiele satysfakcji, kiedy uzupełnione przez nią tworzą piękną całość.

Kwestią czasu było więc pojawienie się w naszym domu książek z serii Teczka z prezentem” od wydawnictwa Egmont. Wybrałam dla mojej córki dwie pozycje: „My Little Pony. Sztuka improwizacji” oraz „Littlest Pet Shop. Oko zniszczenia”  – a to dlatego, że są to jedne z jej ulubionych telewizyjnych bajek.

Moją uwagę z miejsca przykuło ładne wydanie obu książeczek. Przyznać trzeba, że są naprawdę kolorowe. Bardzo spodobał mi się też pomysł na format książeczek – kształt teczki wraz z rączką, za którą dziecko może złapać i zabrać ją ze sobą gdzie tylko chce. Naprawdę super!

Tym, co od razu zawróciło w głowie mojemu dziecku, były dołączone do książeczek dodatki. W każdej z nich znalazły się naklejki do uzupełnienia czytanej historii oraz… zabawki z brokatem z limitowanej edycji. Chyba nie potrzeba Sherlocka, by zgadnąć, na widok z którego z dodatków moje dziecko dosłownie zapiszczało z radości 🙂

Sztuka improwizacji (3)
Oko zniszczenia (3)

Obie figurki zostały starannie wykonane. Są gumowe, ładnie pomalowane, a brokat, którym zostały ozdobione nie pozostaje na dłoniach po zabawie. Jeśli chcecie im się nieco bliżej przyjrzeć, zajrzyjcie na mój Instagram, gdzie pokazałam je w krótkim filmiku.

W każdej książeczce, na samym środku, znalazł się arkusz z naklejkami, którymi dziecko uzupełnia czytany tekst. Łącznie po 32 sztuki – 30 małych i 2 dużego formatu. Bardzo łatwo się odklejają i pasują do wyznaczonych w książeczkach miejsc…

Sztuka improwizacji (6)
Oko zniszczenia (6)

 

… za wyjątkiem wizerunku Rarity. W książeczce należy przykleić 3 razy idącą Rarity, podczas gdy w naklejkach otrzymujemy jedną, na której idzie, a dwie, na której stoi. Błąd niewielki i jak najbardziej do wybaczenia, bowiem całościowo w historii nie robi żadnej różnicy, jednak musiałam o nim wspomnieć.

Sztuka improwizacji - Oko zniszczenia (3)

A o czym w ogóle są obie książeczki?

Sztuka improwizacji (4) Sztuka improwizacji (5)

„My Little Pony. Sztuka improwizacji” jest opowieścią o Rarity, która pewnego dnia wybiera się na Letni Obóz Artystyczny. Jest to bardzo ważne i prestiżowe wydarzenie, w którym biorą udział znakomitości świata sztuki z całej Equestrii, by zaprezentować swoje talenty. Rarity bardzo zależy na tym, by pokazać, na co ją stać – zwłaszcza że na końcu ma zostać zaprezentowany wspólnie stworzony projekt. Dlatego też ciężko jest jej zrozumieć, dlaczego mieszkająca razem z nią w jednym z namiotów Lively Roll, aktorka pochodząca z Kryształowego Królestwa, zamiast poświęcać cały swój czas na przygotowania i traktować swoje obowiązki poważnie, woli się bawić, czytać książki i chodzić wcześniej spać.

Czy udadzą się warsztaty dla młodszych kucyków? I co z końcowym projektem?

Oko zniszczenia (4) Oko zniszczenia (5)

„Littlest Pet Shop. Oko zniszczenia” rozpoczyna się od wielkich porządków. Pani Twombly, opętana manią sprzątania, biega po całym sklepie z ulubionym sprejem w ręku chcąc wyczyścić wszystko na błysk. Tymczasem w sklepie zjawia się Madame Pom – suczka, której Zoe wręcz nienawidzi. A wszystko przez konkurs dla modelek, w którym obie w przeszłości wzięły udział i w którym zwyciężczynią okazała się Madame Pom. Kiedy pani Twombly, ku jej rozpaczy, nieoczekiwanie kończy się ulubiony sprej, czym prędzej wyrusza zdobyć kolejny, pozostawiając Blythe samą w sklepie.

Czy poradzi ona sobie z coraz bardziej wzrastającą wrogością pomiędzy obiema suczkami?

Naprawdę warto sięgnąć po te książeczki, sprawiając tym samym wiele radości swoim pociechom. One nie tylko bawią i są źródłem czystej rozrywki, ale też uczą. Opowiedziane w nich historie nie są bowiem pozbawione morału. Wręcz przeciwnie – płynie z nich mądrość, która przyda im się w życiu. Czy potrzeba czegoś więcej?

„My Little Pony. Sztuka improwizacji” „Littlest Pet Shop. Oko zniszczenia”
Tekst: Marta Jamrógiewcz
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2016
Seria: Teczka z prezentem
Oprawa: miękka
Projekt graficzny: Karol Kinal, Justyna Trzaska
Liczba stron: 24
ISBN: 978-83-281-1357-2
Grupa wiekowa: 3-7 lat
Na podstawie odcinka: The Eve of Destruction
Tłumaczenie: Anna Klingofer
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2016
Seria: Teczka z prezentem
Oprawa: miękka
Projekt graficzny: Karol Kinal, Grażyna Janecka
Liczba stron: 32
ISBN: 978-83-281-1328-2
Grupa wiekowa: 3-7 lat

 

Egmont

2Shares