„Megasztuczki dla małych magików” – Joshua Jay

Zapewne nie jeden raz wasze dziecko zasypywało was pytaniami dotyczącymi tego, jak ci wszyscy iluzjoniści i ludzie określający siebie mianem magików wykonują swoje sztuki… Jak to się dzieje, że ktoś lewituje, jakiś przedmiot znika ze sceny, a skrępowanej osobie udaje się uwolnić z więzów? A wy? O ile sami nie paracie się sztuką iluzji zapewne nabieraliście wody w usta i bezradnie wzruszaliście ramionami nie potrafiąc odpowiedzieć na te pytania, a tym samym zaspokoić dziecięcej ciekawości.

Ale teraz, drodzy rodzice, jest dla was ratunek! Wydawnictwo Egmont rzuca wam koło ratunkowe w postaci książki „Megasztuczki dla małych magików” Joshui Jay’a – znanego na całym świecie iluzjonisty, wykładowcy i autora, laureata nagrody Magika Roku przyznawanej przez Stowarzyszenie Amerykańskich Iluzjonistów, oraz mistrza World Magic Seminar.

Dzięki tej książce wasze dziecko nauczy się zmyślnych i tajemniczych sztuczek magicznych, a wy – drodzy rodzice – razem z nim! Przecież ktoś musi zostać asystentem małego magika i pomagać mu w szlifowaniu jego iluzjonistycznych umiejętności, nieprawdaż? 🙂

N samym początku książki przeczytamy m.in, że : „(…) sztuka iluzji może być dla dziecka źródłem satysfakcji i polem do nauki ważnych umiejętności, które przydadzą mu się w dalszym życiu.” Jakich, zapytacie? Nauczy je m.in bycia bardziej pewnymi siebie. Dzięki ćwiczeniom i prezentowaniu sztuczek przed publicznością (choćby tylko rodzicami) przełamie nieśmiałość i otworzy się na relacje z innymi osobami. Pozwoli im też nawiązać nowe znajomości. I – co jest akurat bardzo ważne dla mnie – rozbudzi w nich zamiłowanie do czytania, gdyż jak sam autor wspomina: „(…) tajniki sztuki iluzji są ukryte w książkach, a jeśli chcesz być lepszym magikiem, musisz się w nie wgryźć”.

Poza tym wykonywanie sztuczek magicznych to świetna zabawa i ile dostarcza satysfakcji, kiedy uda się nam wykonać poprawnie dany numer 🙂

Dzięki książce „Megasztuczki dla małych magików” Joshui Jay’a wasze dziecko zdoła nauczyć się w sumie 25 świetnych sztuczek magicznych. I co jest bardzo fajne? Często można je wykonać dzięki rzeczom, które już posiada się we własnym domu! A oto i one:

Co bardzo ważne – każda sztuczka została bardzo dokładnie przedstawiona. Krok po kroku autor pokazuje dziecku, w jaki sposób należy wykonać dany numer. A dzięki zamieszczonym w specjalnie wyróżnionych ramkach podpowiedziom, nie ma opcji, by coś poszło nie tak.

Poza samymi sztuczkami i wieloma wskazówkami oraz radami dotyczącymi tego, jak je jak najlepiej wykonać, w książce znalazły się też ciekawostki na temat znanych i lubianych przez autora iluzjonistów z przeszłości, takich jak m.in Adelaide Herrmann, Matthias Buchinger czy Silly Billy.

Wszystko to razem sprawia, że „Megasztuczki dla małego magika” będą dla waszego dziecka nie tylko istnym kompendium wiedzy na temat świata iluzji, ale po prostu ciekawą lekturą. Sprawi, że wasza pociecha będzie w stanie zabłysnąć nie tylko przed członkami rodziny, ale przede wszystkim wśród swoich rówieśników. Dlatego też nawet się nie zastanawiajcie, tylko sprawcie swojemu dziecku fantastyczny prezent obdarowując je książką Joshui Jay’a 🙂

Moja ocena: 5/6

Tytuł oryginalny: Big Magic for Little Hands
Tłumaczenie: Magdalena Koziej
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2017
Oprawa: twarda
Format: 25×33,5 cm
Ilustracje: Kyle Hilton
Liczba stron: 112
ISBN: 978-83-281-2542-1

Książka do kupienia na stronie:


4Shares