„Marvel Spider-Man. Bajki 5 minut przed snem”

Chyba każde dziecko ma swojego ulubionego superbohatera, takiego, którego przygody śledzi z zapartym tchem i któremu po cichu zazdrości posiadanych umiejętności. Moja córka ostatnimi czasy ma dosłownego hopla na punkcie Spider-Mana. Posiada nie tylko wiele ubrań z jego wizerunkiem, czy używanych na co dzień przyborów szkolnych, ale nawet pościel pełną nawiązań do tego bohatera marvelowskich komiksów! Razem oglądamy filmy o jego przygodach oraz czytamy książki.

Niedawno nasza domowa biblioteczka powiększyła się o nową pozycję, a mianowicie o książkę „Marvel Spider-Man. Bajki 5 minut przed snem”, która w marcu tego roku trafiła do księgarń nakładem wydawnictwa Egmont. Jest to nic innego, jak zbiór 12 fascynujących opowieści, których głównym bohaterem jest tytułowy Spider-Man mierzący się z najprzeróżniejszymi wrogami i wyzwaniami.

„Ale musisz pamiętać, że z wielką mocą przychodzi wielka odpowiedzialność.”

Pierwsza z nich to takie małe wprowadzenie dla tych, którzy dotąd nie mieli styczności ze Spider-Manem. Dzięki niej dziecko, które do tej pory nie znało tego superbohatera, dowie się, jak doszło do tego, że zwykły nastolatek – Peter Parker – pewnego dnia stał się postrachem złoczyńców, kimś, kto walczy o respektowanie prawa i sprawiedliwość.

Kolejne historie to już prawdziwa jazda bez trzymanki – czyli Spider-Man w pełnej okazałości, wykorzystujący swą inteligencję i spryt w walce z różnorodnymi wrogami. Wraz z doktorem Strange’m stanie do walki z okrutnym Nightmare’m. U boku członków legendarnej grupy Avengers stawi czoła Czarnej Wdowie. Będzie musiał się zmierzyć z mistrzem iluzji Mysterio oraz postrachem mórz i oceanów – Czarnobrodym. Spróbuje schwytać oszalałego Jaszczura, przebiegłego złodzieja – Spota, a także nie dopuścić, by Czarna Pantera padła ofiarą łowów przeprowadzonych przez Kravena Myśliwego. U boku (uwaga!) drugiego Spider-Mana przeciwstawi się Nosorożcowi, zaś z Ant-Manem stawi czoła Lokiemu i jego Lodowym Olbrzymom. Ale na tym nie koniec! W pewnym momencie dowie się na własnej skórze jak to jest być Hulkiem, a także będzie musiał powstrzymać kosmicznego anty łotra Thanosa przed zlikwidowaniem wszystkich superbohaterów.

Dlaczego w tytule mowa jest o bajkach 5 minut przed snem? Odpowiedź jest naprawdę prosta. Każdą z opowieści zamieszczonych w tej książce da się przeczytać dosłownie w kilka minut. Może dziecku zajmie to nieco więcej niż te tytułowe 5 minut, ale chodzi tu o to, że są one niedługie i czyta się je naprawdę bardzo szybko => dzięki czemu właśnie idealnie nadają się jako lektura przed snem.

Jeśli chodzi o stronę wizualną książki, to prezentuje się ona naprawdę bardzo dobrze. Ma miękką, usztywnianą okładkę i jest formatu 20×25 cm. Wnętrze książki zostało doprawdy bogato zilustrowane. Nie ma strony, na której nie widniałaby mniejsza bądź większa (również całostronicowa) grafika, będąca uzupełnieniem czytanego tekstu. Czcionka użyta w książce jest stosunkowo duża, wyraźna, odpowiednia dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym doskonalących się w umiejętności samodzielnego czytania.

Książka „Marvel Spider-Man. Bajki 5 minut przed snem” to prawdziwa gratka dla wszystkich fanów superbohaterów i pozycja obowiązkowa dla tych, którzy szczególnie lubią przygody młodego Pitera Parkera. Ze swojej strony gorąco polecam 🙂

Moja ocena: 5/6

Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2018
Tłumaczenie: Marceli Szpak
Seria/Cykl: Bajki 5 minut przed snem
Oprawa: miękka
Format: 20×25 cm
Liczba stron: 192
ISBN: 978-83-281-1547-7
Grupa wiekowa: 5+


1Shares