„Mała księga mądrości Kubusia” – Brittany Rubiano

” – Puchatku, nie masz ani krzty rozumu!
– Wiem o tym” / „Kubuś Puchatek” A.A. Milne

Tylko czy aby tak jest w istocie? Czy Kubuś, który sam o sobie mówi, że jest Misiem o Małym Rozumku, faktycznie jest tak głupiutki za jakiego wszyscy go mają? Jeśli uważnie się wczytać w historie spisane przez angielskiego pisarza A.A. Milnego, to nagle okaże się, że ten sympatyczny bohater potrafi od czasu do czasu powiedzieć coś naprawdę mądrego, coś, co zmusza człowieka do refleksji i zastanowienia się nad własnym życiem. Zresztą nie tylko jemu udaje się zabłysnąć w ten sposób, bowiem praktycznie każdy z mieszkańców Stumilowego Lasu potrafi przekazać prawdziwą życiową mądrość, nad którą warto samemu się pochylić.

Brittany Rubiano, autorka m.in książki „Chłopiec, balonik i miś”, o której niedawno wam pisałam, postanowiła zebrać wszystkie te inspirujące, pełne mądrości życiowych i skłaniające do refleksji myśli i cytaty pochodzące z dwóch głównych dzieł A.A. Milnego, a także kilku innych traktujących o Kubusiu, do jednej kupy i stworzyć podręczny zbiór będący prawdziwą gratką dla każdego miłośnika Kubusia Puchatka zatytułowany „Mała księga mądrości Kubusia”.

Na nieco ponad dwustu stronach znalazło się niemal osiemdziesiąt trafnych uwag, powiedzonek, sentencji i różnego rodzaju złotych myśli, których autorami są Kubuś oraz jego przyjaciele ze Stumilowego Lasu, podzielonych na odpowiednie kategorie – w zależności od tego, na jaką okoliczność będziemy ich potrzebować. I tak mamy tu m.in coś o pisaniu, czasie, przyjaźni, trudach i troskach, sztuce organizacji, sporcie czy byciu sobą. Dodatkowo pod każdą z owych myśli znalazł się dopisek autorstwa Brittany Rubiano odnoszący się do zawartych w niej słów, tłumaczący w zrozumiały sposób ich znaczenie.

Całości dopełniają kolorowe, pełne szczegółów i ekspresji grafiki będące dziełem Mike’a Walla, którego prace mogliśmy podziwiać m.in we wspomnianej prędzej przeze mnie książce „Chłopiec, balonik i miś”. Grafiki te zamieszczone zostały w książce w stosunku 1:1 , tzn że na każdą myśl przypada jedna odpowiadająca jej ilustracja.

Naprawdę warto mieć tę książeczkę na swojej półce. Absolutne must have dla wszystkich tych, którzy kochają Kubusia Puchatka oraz resztę mieszkańców Stumilowego Lasu. Mówiąc krótko: polecam!

Autor: Brittany Rubiano
Tłumaczenie: Ewelina Gładka
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2018
Bohater: Kubuś i Przyjaciele
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 12,5 x 18,8 cm
Ilustracje: Mike Wall
Liczba stron: 208
ISBN: 978-83-281-4011-0
Grupa wiekowa: 8+


2Shares