„Maks i ciekawe pomysły” – Katarzyna Zychla [recenzja 354]

  • Maks i ciekawe pomysły
  • Wydawnictwo: Skrzat
  • Rok wydania: 2013
  • Seria: Świat Maksa
  • Ilustracje: Agnieszka Filipowska
  • Oprawa: miękka, szyta
  • Liczba stron: 32
  • ISBN: 978-83-7437-956-4
  • Grupa wiekowa: 2-5

 

Seria książeczek pt „Świat Maksa” autorstwa Katarzyny Zychli cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród młodszych czytelników. Wśród nich jest moja pięciolatka, która uwielbia słuchać historyjek o małym sympatycznym hipopotamku imieniem Maks przeżywającym różne interesujące przygody wraz ze swoją siostrą Zuzią oraz grupą najbliższych przyjaciół. W naszej biblioteczce mamy już trzy książeczki z tej serii – „Maks dba o zdrowie”, „Uczucia Maksa”, „Przysmaki Maksa”, a teraz dołączyła do kolekcji kolejna pt „Maks i ciekawe pomysły”.

Każda książeczka z serii „Świat Maksa” zawiera trzy dobrane tematycznie opowiadania. I tak też jest i tym razem. Maks będzie miał okazję wykazać się jako malarz, gdy wraz z przyjaciółmi otrzyma zadanie pomalowania składziku dla jego babci. Następnie nasz hipopotamek odwiedzi niedźwiedzia Hebelka, który opowie mu o pracy stolarza. Na sam koniec Maks, jego siostra i mama zawitają do pana Kreta, który wyrabia dla okolicznych mieszkańców gliniane naczynia. Każda z wizyt nauczy naszych bohaterów czegoś nowego i przydatnego, a tym samym podpowie, w jaki sposób mogą ciekawie spędzać czas wolny.

Za każdym razem, kiedy mam styczność z książeczkami Katarzyny Zychli o przygodach Maksa, zachwycam się kolorowymi ilustracjami autorstwa Agnieszki Filipowskiej zamieszczonymi wewnątrz. Są one niesamowicie kolorowe i sympatyczne, a do tego bardzo ciepłe. Idealnie współgrają z tym, o czym w danej chwili czytamy. W interesujący sposób uzupełniają i urozmaicają całość. Historyjki napisane są dużą i wyraźną czcionką, co ułatwi samodzielne czytanie młodszym czytelnikom. Dodatkowo wyróżniono kolorami słowa, które związane są z danym tematem, o którym w danym momencie czytamy.

Moja córka uwielbia książeczki o Maksie. Cieszy się za każdym razem, kiedy ma okazję poznać jakieś nowe przygody hipopotamka, ale równie chętnie powraca do znanych już jej opowieści. Książeczki z serii „Świat Maksa” należą do jej ulubionych wśród wszystkich pozycji zebranych w jej małej biblioteczce. Wierzę, że i innym dzieciom się one spodobają. Dlatego gorąco polecam rodzicom serię o Maksie. Wasze dzieci będą szczęśliwe mogąc poznać tego rezolutnego i sympatycznego hipopotamka.

Moja ocena: 5/6

Skrzat2

Recenzja bierze udział w wyzwaniu: „Odnajdź w sobie dziecko”

Recenzja opublikowana również:

lubimyczytac.pl ; nakanapie.pl ; webook.pl ; Gandalf ; Matras ; Merlin ; Selkar

Informacja o recenzji na:

profil główny FB ; strona FB ; Google+ ; Twitter

0Shares