„LEGO Nexo Knights. Księga Potworów”

Nie uwierzycie, co też ostatnio trafiło w moje ręce – najprawdziwsza Księga Potworów! Skrywa ona w sobie nie tylko całe zło z krainy Knightonu, które dawno temu schwytał i uwięził w niej czarodziej Merlok, ale też mnóstwo najprzeróżniejszych potworów. Owa Księga, która napisała sama siebie, przez lata całe była uwięziona w bibliotece czarodzieja. W końcu jednak z pomocą królewskiego błazna o imieniu Jestro wydostała się na wolność i zapowiedziała, że pewnego dnia będzie na tyle potężna, iż podbije całe Królestwo. Jej siła wzrasta z każdym uwolnionym ze stronic Potworem oraz z każdą pożartą przez nią złą księgą.

Póki co na drodze do osiągnięcia owego celu stoją Księdze dzielni NEXO Knights – piątka wyszkolonych przez Merloka rycerzy, którzy dzięki mocy NEXO bez skrupułów rozprawiają się ze wszystkimi przerażającymi Potworami.

Księga Potworów (4)

„Księga Potworów” jest nie tylko niepowtarzalną pozycją, ale też jednym z głównych bohaterów najnowszej serii LEGO NEXO KNIGHTS. Tym, co od razu rzuca się w oczy i po prostu zachwyca, to jej piękne wydanie. Twarda oprawa, imitacja złotych okuć na rogach, błyszczący złoty grzbiet oraz oczy, a także wszystkie te wypukłości i chropowatości okładki wywarły na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

Księga Potworów (2)

Wewnątrz zaś znajdziemy mnóstwo interesujących treści. Na samym początku przywitani zostajemy przez samą Księgę, by za chwilę móc przejść do spisu treści, który z normalnym spisem ma niewiele wspólnego. Jednakże zapoznanie się z nim daje nam przedsmak tego, co czeka nas na kolejnych stronicach – mnóstwo świetnej zabawy i wybuchów śmiechu! Księga bowiem nie szczędzi nam śmiesznych szczegółów na temat samych potworów jak i innych postaci znanych dzieciom z Lego Nexo Knights. Prześledzimy m.in plan dnia globlinów. Przeczytamy przemyślenia Księgi po zjedzeniu Księgi Chaosu. Odkryjemy, że ma ona romantyczną duszę, a wszystko dzięki pewnemu listowi miłosnemu… Rzucimy okiem na menu Mistrza Naząbka, będącego wirtuozem sztuki kulinarnej dla potworów z Mrocznych Krain. Ba! Nawet poznamy kilka magicznych zaklęć!

Jestem pewna, że Potwory nie jednego z was zaskoczą. Bywają bowiem muzykalne (śpiewają m.in „A wszystko te potworne oczy”, „Tylko w Lawowie”, „Mokre opowieści”), a także lubią brać udział w różnych popularnych w ich świecie programach – „Brudne sprawy, „Taniec z Luluksami” czy „Tak oni jęczą”. Ba! Sama Księga zaskakuje! Kiedy nie stara się przejąć Królestwa, pracuje jako agent nieruchomości potworów. Prywatnie uwielbia dostawać kwiaty, zwłaszcza od… Madame Flory.

Księga Potworów (3) Księga Potworów (6)
Księga Potworów (7) Księga Potworów (5)

„Księga Potworów” to doprawdy świetna, pełna humoru pozycja. Lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośników rycerzy NEXO KNIGHTS. Poznajcie sami historię Księgi Potworów, którą ona sama wam opowie. Gorąco polecam!

Moja ocena: 5/6

Wydawnictwo: Ameet
Rok wydania: 2016
Oprawa: twarda
Liczba stron: 98
ISBN: 978-83-253-2169-7

AMEET

2Shares