„Kura Adela. Jak kura zrobiła umywalkę. W U M. Szlaczki i znaczki” – Joanna Krzyżanek [recenzja 337]

  • Kura Adela - szlaczki i znaczki - w u m (1)
  • Wydawnictwo: Debit
  • Rok wydania: 2013
  • Seria: Kura Adela
  • Oprawa: miękka
  • Liczba stron: 24
  • ISBN: 978-83-7167-924-7
  • Grupa wiekowa: 6+

 

Pragnieniem każdego rodzica jest to, aby jego dziecko rozwijało się w prawidłowy sposób. Na całe szczęście możemy mu na różne sposoby pomagać oraz korzystać z bogatej oferty materiałów do tego służących. Zanim nasze dziecko pójdzie po raz pierwszy do szkoły powinno mieć już opanowane pewne umiejętności, które pomogą mu prawidłowo przyswajać dalszą wiedzę. Wstępem do nauki pisania jest kreślenie samodzielnie różnych szlaczków i znaczków, które w odpowiedni sposób wyrabiają dziecięcą rączkę. Warto w tym miejscu sięgnąć po specjalnie przygotowany w tym celu zeszyt ćwiczeń „Kura Adela. Jak kura zrobiła umywalkę. W U M. Szlaczki i znaczki” opracowany przez panią Joannę Krzyżanek. Autorka jest miłośniczką liter oraz gałgankowych lalek. Pisze bajki, opowieści oraz wiersze dla dzieci.

Na dwudziestu czterech stronicach nasze dzieci odnajdą przeróżne ćwiczenia do wykonania, które oprócz nauki dostarczą im mnóstwa zabawy i śmiechu. Wśród nich znajdują się takie zadania jak: odnajdywanie różnic na dwóch z pozoru identycznych obrazkach, rozpoznawanie i pisanie literek W, w, M, m, U, u, poprawianie i kolorowanie przeróżnych szlaczków, odkrywanie ukrytych obrazków w rozsypanej mozaice dzięki pokolorowaniu odpowiednich pól wg wyżej podanego wzoru, uzupełnianie obrazków poprzez dorysowanie brakujących części, wycinanie karteczek i wklejanie ich w odpowiednich miejscach na większym obrazku.

(Obrazki powiększą się po kliknięciu)

Kura Adela - szlaczki i znaczki - w u m (2)

Kura Adela - szlaczki i znaczki - w u m (3)

Kura Adela - szlaczki i znaczki - w u m (4)

Moja pięcioletnia córka w pożyteczny i przyjemny sposób spędziła czas na wykonywaniu zadań znajdujących się w zeszycie ćwiczeń. Z niezwykłym dla siebie skupieniem kolorowała, poprawiała, rysowała i pisała. Na ćwiczeniach widnieje informacja, że przeznaczone są one dla dzieci od 6 roku życia, jednakże moja córka świetnie sobie poradziła z zadaniami. Wystarczyło jej krótko objaśnić, czego od niej wymaga dane ćwiczenie i już samodzielnie wszystko robiła. A potem z dumą prezentowała swoje dzieło mamie oraz tacie.

Kura Adela - szlaczki i znaczki - w u m (8)

Kura Adela - szlaczki i znaczki - w u m (10)

Kura Adela - szlaczki i znaczki - w u m (11)

Kura Adela - szlaczki i znaczki - w u m (6)

Drodzy rodzice. Warto wspomagać edukację naszych dzieci. A skoro można przy tym korzystać ze specjalnie przygotowanych do tego materiałów, to czemu by tego nie robić? Polecam ćwiczenia Joanny Krzyżanek. Nauka + świetna zabawa – czegóż chcieć więcej?

Moja ocena: 5/6

0Shares