„Koty. Antystresowa kolorowanka z aforyzmami”

Chyba się uzależniłam. Kolejne kolorowanki trafiają w me ręce, mimo że poprzednich nie zdążyłam do końca pokolorować. Ale co się dziwić? Bogaty wybór publikacji tego typu, które w ostatnim czasie dosłownie zalewają księgarskie półki oraz bez dwóch zdań ich relaksujący wpływ na moją osobę przyczyniają się do tego, że sięgam po kolejne tytuły.

Tym razem mój wybór padł na „Koty. Antystresową kolorowankę z aforyzmami”, która to łączy w sobie dwie moje miłości – do kolorowania oraz kotów, tych pięknych, charakternych istot, bez których nie wyobrażam sobie mojego domu.

Wewnątrz kolorowanki znajdziemy blisko 30 całostronicowych, mniej lub bardziej szczegółowych, ilustracji do pokolorowania, których autorką jest pani Barbara Sobczyńska. Nowością, przynajmniej dla mnie, są dołączone do nich aforyzmy znanych osób (Daniel Defoe, Mark Twain, Colette czy Oscar Wilde), które idealnie współgrają z tym, co zostało zamieszczone na poszczególnych ilustracjach.

Koty - kolorowanka (2) Koty - kolorowanka (3)
Koty - kolorowanka (4) Koty - kolorowanka (5)

Słowa te są nie tylko mądre i bardzo dobrze oddające charakter kotów, ale też doskonale do mnie przemawiają trafiając wprost do mego serca.

„Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie:
miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los.” – Oscar Wilde

„Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać Waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.” – Theophile Gautier

Kolorowanie jest przyjemne. Papier przyjmuje dobrze kredki. Co prawda nieco przebijają na drugą stronę, jednak nie denerwuje to zbytnio, gdyż ilustracje, jak wspomniałam prędzej, znajdują się tylko po jednej stronie, więc nie ma obawy, że zniszczeniu ulegnie obrazek po drugiej.

Koty - kolorowanka (6)

Kolorowanka daje się łatwo rozłożyć, dzięki czemu nie będzie problemu z wypełnieniem kolorem całych ilustracji. Ale pojawia się niestety pewien problem… Kartki odklejają się od okładki. Co prawda może być to pomocne, jeśli będziemy chcieli kolorować w gronie przyjaciół dzieląc się z nimi obrazkami. Jednakże dla kogoś, kto korzystać z niej będzie sam, problematyczne może się stać to, że w końcu wszystko mieć będzie luzem.

Nie zmienia to jednak faktu, że „Koty. Antystresowa kolorowanka z aforyzmami” z uwagi na tematykę ilustracji oraz bardzo przystępną cenę stanowi jedną z bardziej interesujących pozycji tego typu na naszym rynku. Jeśli więc nie będzie stanowiło dla was minusu to, że kartki odkleją się wam od okładki, to jedyne, co rzec w tej chwili mogę, to po prostu: polecam.

Moja ocena: 4/6

Wydawnictwo: M
Rok wydania: 2015
Oprawa: miękka
Ilustracje: Barbara Sobczyńska
Liczba stron: 64
ISBN: 978-83-8043-013-5

bookmaster

1Shares