Kieszonkowiec angielski: Remember & Forget + Bitter Sweet

Nie ma nic przyjemniejszego od nauki poprzez zabawę. Zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci. Z myślą o nich wydawnictwo Edgard przygotowało dwie interesujące gry karciane, które pomogą im w nauce najważniejszych angielskich czasowników oraz przymiotników – „Remember & Forget” oraz „Bitter Sweet” z serii „KIESZONKOWIEC angielski”. Obie gry skierowane są do dzieci, które ukończyły 9 rok życia.

Obie gry na pierwszy rzut oka prezentują się naprawdę dobrze. Opakowania są usztywniane, kolorowe i zamieszczono na nich najważniejsze informacje, m.in dla dziecka w jakim wieku zostały przygotowane, czego dzięki nim się nauczy, w jakie gry można zagrać i ilu graczy może wziąć udział w zabawie. Wewnątrz zaś znajdziemy zamknięte w folii karty, których w obu przypadkach jest po 55 sztuk w zestawie – 53 służące do gry + 1 ze szczegółową instrukcją + 1 ze słowniczkiem zawierającym tłumaczenie wszystkich przymiotników / czasowników zamieszczonych na kartach.

kieszonkowiec-angielski-2

Talia kart pozwala uczestnikom zabawy wziąć udział w czterech różnych edukacyjnych grach towarzyskich:

  • MEMORY (2-8 graczy)
  • MERRY-GO-ROUND / KARUZELA (3-8 graczy)
  • FLIP-FLOP / KLAPEK (2-5 graczy)
  • DODGER / SZACHRAJ (3-6 graczy)

 

kieszonkowiec-angielski-5

Karty do gry przygotowane zostały w sposób staranny. Są lekko usztywniane, mają odpowiedni do dłoni dziecka format, zaś zamieszczone na nich ilustracje autorstwa Marty Ruszkowskiej nie wzbudzają żadnych zastrzeżeń – są kolorowe, przyjemne dla oka i bardzo dobrze współgrają z hasłami zamieszczonymi na kartach – do tego stopnia, że łatwo można domyślić się tłumaczenia angielskiego hasła bez sprawdzania go w dołączonym słowniczku. A jeśli już przy hasłach jesteśmy – nad wyborem 50 najważniejszych czasowników (Remember & Forget) oraz przymiotników (Bitter Sweet) czuwała Dorota Kondrat, nauczycielka języka angielskiego, propagatorka niestandardowych metod nauczania.

kieszonkowiec-angielski-3 kieszonkowiec-angielski-4

Niewielki format opakowania każdej z dwóch omawianych gier pozwala zabrać je ze sobą choćby w kieszeni – może niekoniecznie dziecięcej (chyba że nosi ogrodniczki 😉 ), ale u rodzica jak najbardziej. Z kolei stosunkowo niedługi czas potrzebny na poszczególne rozgrywki (od 10 do 20 minut) sprawia, że zabawie połączonej z nauką oddać się można dosłownie w każdych warunkach – czy to w domu, czy też w podróży, albo podczas szkolnej przerwy grając z kolegami z klasy.

Cieszę się, że wydawnictwo Edgard inwestuje w najmłodszych poszerzając swoją ofertę o coraz to ciekawsze materiały, po które mogą sięgać i które wspomagają ich naukę języka obcego. Zarówno „Remember & Forget” oraz „Bitter Sweet” to kolejny strzał w dziesiątkę. Wierzę, że obie gry przypadną do gustu dzieciakom, a ich rodzice zadowoleni będą z poczynionych przez nie postępów w nauce angielskiego. Dlatego też polecam waszej uwadze oba te tytuły, zaś wydawnictwu dziękuję za możliwość ich zaprezentowania na moim blogu 🙂


EDGARD

Jeśli chcesz kupić „Kieszonkowiec angielski. Remember & Forget”

Jeśli chcesz kupić „Kieszonkowiec angielski. Bitter Sweet”

4Shares