Joe Hill, syn Stephena Kinga, koordynatorem nowej linii komiksowych horrorów w DC Comics

Opętania i czarna magia, pradawne klątwy i rodzinne tajemnice. Joe Hill, mistrz współczesnej grozy, zaprasza do strefy mroku za sprawą komiksowych opowieści, które ukażą się pod szyldem Hill House Comics. Efekty niezwykłej współpracy cenionego pisarza oraz DC Comics, w Polsce będą dostępne dzięki staraniom wydawnictwa Egmont Polska. 

Joseph Hillstrom King, bo tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko amerykańskiego artysty, od lat udowadnia, że jest spadkobiercą królewskiego rodu literackiej grozy. Syn Stephena Kinga, który na rynku zadebiutował w 1997 roku, zarówno przez fanów, jak i krytyków, został koronowany księciem współczesnego horroru i opowieści niesamowitych. Hill jest laueratem najważniejszych branżowych nagród literackich, chociażby Bram Stoker Award. Twórca, który sławę zyskał już za sprawą debiutanckiego zbioru opowiadań „Upiory XX wieku”, a swoją pozycję ugruntował powieścią „Rogi”, doskonale odnajduje się również w medium opowieści graficznych.

Gdy zacząłem tworzyć komiksowe scenariusze, to niemal od razu uświadomiłem sobie, że odkryłem własny żywioł. To była forma pisania, którą lubiłem najbardziej. – deklaruje Joe Hill, pomysłodawca bestsellerowej serii „Locke&Key”, na podstawie której platforma Netflix zrealizowała wysokobudżetowy serial grozy. Autor specjalizujący się w pisaniu zarówno powieści, jak i opowiadań, popkulturowy erudyta świadomie wykorzystujący gatunkowe wzorce fantastyki, został niedawno architektem nowatorskiego projektu ze świata komiksu. Został zaangażowany do nowej inicjatywy wydawniczej DC Comics jako koordynator prac nad komiksową linią poświęconą horrorowi.

Jesteśmy niezwykle usatyfakcjonowani możliwością współpracy z Joe Hillem przy zupełnie nowej linii autorskich horrorów. – powiedział Dan DiDio, wydawca z DC Comics. Okazuje się, że pod szyldem Hill House Comics ukaże się pięć miniserii komiksowych utrzymanych w konwencji grozy. Będą to propozycje przeznaczone dla odbiorców, którzy cenią bezkompromisowe historie. Opętania, czarna magia, tajemnice pradawnego rodu, kosmiczne moce – oto motywy charakteryzujące opowieści graficzne z nowego imprintu. Linia komiksów Hill House Comics publikowana będzie pod marką DC Black Label, w których realizowane są niejednoznaczne, angażujące historie dla dojrzałych czytelników.

Do dwóch z pięciu oryginalnych, zamkniętych historii scenariusze napisał sam Joe Hill, a wśród scenarzystów kolekcji jest również ceniony pisarz M.R. Carey, twórca „Lucyfera”. Polscy czytelnicy przygodę z Hill House Comics rozpoczną od albumów „Kosz pełen głów” oraz „Rodzina z domku dla lalek”. Premiera obu albumów zaplanowana jest na 20 stycznia br.

Joe Hill, mistrz współczesnej grozy, zaprasza do strefy mroku za sprawą komiksowych opowieści, w których groza zyskała niesamowitą, bardzo różnorodną formę.

O komiksach

Hill House Comics. Kosz pełen głów
Scenariusz: Joe Hill
Rysunki: Leomacs
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Objętość: 184 strony
Format: 170×260
Cena: 69,99
ISBN: 978-83-281-4900-7
Język oryginału: angielski
Seria: Hill House Comics
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: horror

W „Koszu pełnym głów” zakochana w młodym policjancie studentka pozna od podszewki pozornie spokojny nadmorski kurort. Wkroczy do świata, gdzie rządzą przemoc i korupcja, lecz to będzie dopiero początek jej podróży w strefę mroku. Walcząc o życie, przekona się, że śmierć nie musi oznaczać przejścia do innego wymiaru…

Scenarzystą tej przerażającej historii jest Joe Hill, bardzo popularny amerykański pisarz specjalizujący się w horrorach i mrocznej fantasy („Pudełko w kształcie serca”, „Rogi”), zdobywca dwóch Nagród Brama Stokera. Rysunki wykonał Włoch Leomacs, znany przede wszystkim na rynku włoskim z ilustracji do serii „Nick Raider” czy „Dylan Dog”. Komiks dla dorosłych.

Hill House Comics. Rodzina z domku dla lalek
Scenariusz: M.R. Carey
Rysunki: Peter Gross, Vince Locke
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Objętość: 160 stron
Format: 170×260
Cena: 69,99
ISBN: 978-83-281-4901-4
Język oryginału: angielski
Seria: Hill House Comics
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: horror

W „Rodzinie z domku dla lalek” cofniemy się o sześćdziesiąt milionów lat, aby zobaczyć początek działania klątwy wynikającej z wojny między kosmicznymi mocami. Potem prześledzimy wpływ tego straszliwego czaru na dzieje pewnej rodziny – od XIX wieku do czasów współczesnych. Przekonamy się, czy zwykły człowiek zdołał uwolnić siebie i swoich bliskich od przekleństwa pradawnych istot.

Scenarzystą tej opowieści jest M.R. Carey, pisarz znany fanom komiksu przede wszystkim jako autor serii „Lucyfer”, kilkudziesięciu odcinków „Hellblazera” i „Furii”. Peter Gross jest twórcą ilustracji do serii „Lucyfer” i „The Unwritten”, a także do licznych zeszytów serii „The Books of Magic”. Komiks dla dorosłych.

Premiera obu komiksów: 20 styczeń 2021

⇓⇓ Komiksy do kupienia ⇓⇓

 

0Shares