„Jak zerwać z plastikiem”, czyli poradnik, jak zmienić świat na lepsze, krok po kroku rezygnując z plastiku – już we wrześniu w księgarniach

Plastik dotarł do najdalszych zakątków globu; znaleziono go w żołądkach zwierząt morskich, które nigdy nie miały styczności z człowiekiem.

Trudno zapomnieć scenę z filmu „Blue Planet II” Davida Attenborough, w której albatros, myląc rozdrobnione śmieci ze swoim naturalnym pożywieniem, karmi swoje młode kawałkami plastiku. Każdemu z nas zdarzyło się zauważyć stosy śmieci podczas spaceru w jakimś pięknym miejscu – na plaży lub malowniczym miejskim parku. Coraz lepiej rozumiemy, jak na nas i na świat, w którym żyjemy, wpływa plastik. I coraz bardziej zdajemy sobie sprawę, że musimy z niego zrezygnować – po to, by chronić nasze zdrowie, środowisko naturalne i przyszłe pokolenia.

Czy wiesz, że…?

Co minutę do oceanów trafia zawartość jednej śmieciarki pełnej plastikowych odpadów.

Przyszłe pokolenia mogą żyć w świecie, w którym już w 2050 roku w oceanach będzie więcej plastiku niż ryb.

Dla żółwi plastikowa reklamówka wygląda jak meduza, a kaszaloty mylą plastikowe odpadki z kałamarnicami.

„Jak zerwać z plastikiem” to książka napisana przez Willa McCalluma dyrektora brytyjskiego oddziału Greenpeace do spraw oceanów. Pomoże ci ona dokonywać świadomych wyborów dotyczących obecności plastiku w codziennym życiu. Dzięki niej poznasz najważniejsze (i szokujące) fakty na temat zanieczyszczenia środowiska tworzywami sztucznymi, przeczytasz wywiady z inspirującymi ludźmi i dowiesz się, jak pozbyć się plastiku z własnego domu i miejsca pracy. Przekonaj siebie i innych do przyłączenia się do walki o świat, w którym zanieczyszczenie środowiska tworzywami sztucznymi stanie się wspomnieniem!

Czy wiesz, że…?

Nawet niewielka zmiana – na przykład korzystanie z butelki na wodę wielokrotnego użytku – może przynieść dalekosiężne skutki.

Kilka prostych kroków wystarczy, by miesięcznie generować kilka razy mniej śmieci.

Możesz sprawić, że twój ulubiony sklep ograniczy ilość używanego plastiku.

„Jak zerwać z plastikiem” Willa McCalluma to książka dla tych, którzy chcą działać, ale nie zawsze wiedzą, od czego zacząć.

„Jak zerwać z plastikiem” Willa McCalluma ukaże się już 19 września nakładem wydawnictwa Insignis.

0Shares