„Jak każdy przedszkolak bawi się i uczy…” – Dorota Krassowska [recenzja 315]

  • Jak każdy przedszkolak bawi się i uczy...
  • Wydawnictwo: Skrzat
  • Rok wydania: 2011
  • Seria: Co każdy przedszkolak
  • Ilustracje: Dorota Krassowska
  • Oprawa: miękka szyta
  • Liczba stron: 24
  • ISBN: 978-83-7437-675-4
  • Grupa wiekowa: 3-5 lat

Jak każdy przedszkolak bawi się i uczy.. (2)Książeczka „Jak każdy przedszkolak bawi się i uczy…” wchodzi w skład serii pt „Co każdy przedszkolak” autorstwa Doroty Krassowskiej, doświadczonej nauczycielki wychowania przedszkolnego. Ma ona na celu uświadomienie dziecku, że oprócz codziennej zabawy, trzeba się również uczyć, poszerzać swoją wiedzę, zdobywać nowe umiejętności.

Dzieci uczą się świata dzięki obserwacji. Przyglądają się codziennym zajęciom swoich rodziców i starają się ich naśladować. To najlepszy i najprostszy sposób nauki. Rodzice powinni pozwalać im na to, pomagać  oraz wspierać w ich staraniach. Autorka zwraca dużą uwagę na to, abyśmy poświęcali naszym dzieciom możliwie jak najwięcej czasu – wspólnie się z nimi bawili, pokazywali sposoby na bezpieczną zabawę oraz razem z nimi odkrywali otaczający je świat. Bawić i uczyć się można zarówno w domu, jak też i na dworze. Wspólne malowanie, czytanie książeczek czy układnie puzzli Jak każdy przedszkolak bawi się i uczy.. (3)to tylko część tego, co możemy robić razem w domowym zaciszu. Na dworze zaś można m.in jeździć na rowerach, biegać oraz rzucać piłką. Książeczka pokazuje nam, rodzicom, efektywne sposoby spędzania czasu z naszymi maluchami oraz daje wskazówki, w jaki sposób poprzez zabawę je uczyć.

„Jak każdy przedszkolak bawi się i uczy…” Doroty Krassowskiej to nieoceniona pomoc w wychowywaniu naszych dzieci. Napisana została w sposób prosty, łatwo przyswajalny dla dzieci w wieku przedszkolnym. Nie ma tu nadmiaru informacji. Wszystko podane jest krótko i bardzo treściwie, dzięki czemu będzie proste do przyswojenia dla naszego dziecka. Zamieszczone w książeczce ilustracje jeszcze bardziej pomogą naszym pociechom zrozumieć wszystko to, o czym w danej chwili czyta im rodzic. Ze swojej strony gorąco polecam.

Moja ocena: 5/6

Skrzat2

Inne książeczki z tej serii:

„Co każdy przedszkolak odczuwać może…”
„Co każdy przedszkolak umieć powinien…”
„Co każdy przedszkolak wiedzieć powinien…”

0Shares