Garść informacji

Z racji tego, że dopiero zaczęłam swoją przygodę z kolejną książką, dziś nie chciałam zostawiać Was bez nowej notki. Ale nic nie szkodzi, gdyż mam odrobinkę nowości do przekazania. Oczywiście wszystkie mnie cieszą, bo są to dobre wiadomości 🙂

Postanowiłam wziąć udział w nowym wyzwaniu czytelniczym pod nazwą:

 

„Lato z książką”
W okresie kalendarzowego lata, czyli od 22 czerwca do 23 września zapraszamy do wspólnej zabawy w Lato z książką.
Zasady uczestnictwa:
  1. Wyzwanie Lato z książką potrwa całe kalendarzowe lato.
  2. Do wyzwania przystąpić może każdy miłośnik książek w dowolnym momencie jego trwania. Wystarczy, że na swoim blogu doda wpis o wyzwaniu a następnie umieści i podlinkuje logo, które widnieje na tej stronie.
  3. W ramach wyzwania trzeba przeczytać sześć dowolnych powieści, a potem wybrać jedną z nich i napisać jej recenzję.
  4. Recenzję  należy wysłać do nas na adres bookstrefa@gmail.com do końca września. Nie musi być to tekst sztywno trzymający się kanonów recenzji – wystarczy napisać kilka zdań o swoich wrażeniach, krótko scharakteryzować książkę. Wszystkie recenzje planujemy opublikować, dlatego bardzo prosimy o przysyłanie własnych tekstów.
  5. W związku z tym, że chcemy stworzyć listę uczestników wyzwania, prosimy zgłaszać chęć uczestnictwa poprzez zakładkę kontakt – wystarczy podać jedynie imię/pseudonim i adres swojego bloga. Jeśli ktoś chce, może także przesłać deklarowaną listę książek, które przeczyta w ramach wyzwania – także ją opublikujemy.
 
Kolejną sprawą, o której chciałam Wam napisać jest to, że od wczoraj jestem jedną z osób współtworzących blog Na Tropie Agathy . Jest to blog, którego głównym celem jest przybliżenie molom książkowym twórczości tej znakomitej autorki uważanej za ikonę światowego kryminału. Od zawsze zbierałam się do przeczytania jej książek, ale zawsze było mi to jakoś nie po drodze. A przecież wstyd to przyznać, jeśli jest się osobą, która uwielbia czytać kryminały… Także postanowiłam wziąć się za siebie i stąd moje uczestnictwo w tworzeniu bloga o autorce i jej twórczości. Od teraz będę starała się częściej sięgać po jej książki, które będę recenzowała oczywiście tutaj, ale recenzje zamieszczać będę również na blogu o autorce. Jeśli już ktoś zauważył na górnej belce pojawiła się nowa zakładka „Na Tropie Agathy”, gdzie będę systematycznie zapisywała tytuły książek, jakie uda mi się przeczytać razem z linkami do recenzji. Tak żeby wszystko było ładnie i czytelnie w jednym miejscu 🙂
Ostatnią nowinką, zostawioną może i specjalnie na sam koniec, jest wiadomość o tym, że udało mi się nawiązać drugą współpracę recenzencką w tak krótkim życiu mojego bloga. I to współpracę zupełnie przypadkową. Nie wysyłałam bowiem do tego wydawnictwa żadnego e-maila z zapytaniem o możliwość recenzji ich książek. Po prostu jednego dnia w mojej skrzynce pojawiła się wiadomość, że z chęcią rozpoczęliby ze mną współpracę recenzencką i mają nadzieję, że spośród ich tytułów wybiorę coś dla siebie. Przyznam się szczerze, że tematyka wydawnictwa nie do końca mieści się w ramach mojego gustu, ale postanowiłam otworzyć się na inne gatunki, poszerzyć swoje czytelnicze horyzonty i stąd moja decyzja, aby przystać na współpracę z wydawnictwem. Zamówiłam już sobie nawet kilka tytułów, które mają zostać do mnie wysłane w przyszłym tygodniu. Jakie to pozycje? Chyba nie myślicie, że Wam już je zdradzę :)) Tak samo jak w przypadku o zawartej współpracy z wortalem webook.pl, tak i tym razem pozostawię to w tajemnicy. Ale żeby już nie przeciągać… zawiadamiam, że od teraz recenzować będę również dla:
I tu moje pytanie:
Kto z Was ma zawartą współpracę z tym wydawnictwem? I jak Wam się ona układa?
Jeśli nie chcecie, nie musicie oczywiście na pytania w ogóle odpowiadać – to tylko moja ciekawość 🙂
0Shares