„Fancy Nancy niebywale wyjątkowa dziewczynka” – Jane O’Connor (recenzja 486)

Poznajcie Fancy. To mała dziewczynka, która ma głowę pełną pomysłów. Jej wyobraźnia nie zna granic. Nigdy się nie nudzi, bo zawsze potrafi wymyślić sobie jakieś ciekawe zajęcie. Pewnego dnia postanowiła, że będzie wyjątkowa i to przez duże W. Założyła fantazyjne kolorowe stroje pełne piórek, koronek i perełek. We włosach poutykała mnóstwo ozdób i założyła nawet koronę. Zmieniła również wygląd swojego pokoju – nad łóżkiem zawisł baldachim, wszędzie pojawiły się barwne kwiatki i choinkowe świecidełka. Wszystko wokół musiało stać się wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Jej ulubionym kolorem jest fuksja, czyli wyjątkowe określenie różowego. Dziewczynka nawet do pisania używa wyjątkowego pióra – z pióropuszem! Najbardziej nie może doczekać się nauki francuskiego, bo wg niej wszystko w tym języku brzmi jak? Oczywiście wyjątkowo. Tylko co z tego, że Fancy jest wyjątkowa, skoro jej rodzina już taka nie jest? Zachowują się zupełnie zwyczajnie i nie rozumieją na czym polega wyjątkowość. I nagle dziewczynka wpada na genialny pomysł! Zamierza poprowadzić kurs „Jak być wyjątkowym. Lekcje z Nancy”. Czy uda jej się nauczyć mamę, tatę i siostrzyczkę, co oznacza bycie wyjątkowym i jak zachowywać się w wyjątkowy sposób?

„Fancy Nancy niebywale wyjątkowa dziewczynka” to pierwsza część wielotomowej serii autorstwa Jane O’Connor, która od wielu lat (pierwsze wydanie 2005 rok) cieszy się niesłabnącą popularnością wśród młodych Czytelników na całym świecie. Na dzień dzisiejszy doliczyłam się około 60 wydanych historii z przygodami Fancy, a nadal powstają kolejne. Książeczki przetłumaczone zostały na ponad 20 języków. Powstanie nawet film na ich podstawie – prawa do niego wykupiła wytwórnia 20th Centrury Fox. Obecnie na naszym rynku pojawiły się pierwsze cztery części, a Wydawnictwo zapowiada publikację kolejnych tomów.

Książka została przepięknie wydana. Stanowić będzie idealny prezent dla każdej dziewczynki. Ma twardą okładkę, na przodzie której wszystko bajecznie mieni się brokatem. Wewnątrz znajdziemy całe mnóstwo wielokolorowych, bardzo szczegółowych i sympatycznych ilustracji autorstwa Robin Preiss Glasser. Jest na czym oko zawiesić. Historia nie jest długa, wręcz króciutka, przez co nadawać się będzie nawet dla najmłodszych dzieci. Tekst napisany został sporej wielkości czcionką, co pozwoli starszym dzieciom poćwiczyć umiejętność samodzielnego czytania. Dodatkowo książeczka zdradza najbardziej wyjątkowy sposób wyrażania własnych uczuć…

Moja ocena: 5/6

Papilon

Tytuł oryginalny: Fancy Nancy
Tłumaczenie: Maria Szarf
Wydawnictwo: Papilon
Rok wydania: 2014
Seria: Fancy Nancy
Oprawa: twarda
Ilustracje: Robin Preiss Glasser
Liczba sron: 32
ISBN: 978-83-271-0006-1
Grupa wiekowa: 3+

1Shares