„English matters” – wydania specjalne [recenzja 321]

 

 

Ostatnimi czasy prezentowałam Wam kilka numerów „English matters” – czasopisma wydawanego przez Wydawnictwo Colorful Media, które stanowi ciekawe urozmaicenie samodzielnej nauki dla osób chcących jeszcze lepiej opanować język obcy. Dziś natomiast chciałabym Wam pokazać wydania specjalne tego magazynu. Będą to: „English matters: Guide to the movies”, „English matters: Food and Drink Tour of Great Britain” oraz „English matters: Musical Tour”. Jak sami widzicie znajdzie się coś dla kino-maniaków, wielbicieli dobrego jedzenia oraz melomanów.

Wydania specjalne pojawiają się kilka razy w roku. Każdy z nich poświęcony jest innej tematyce. Cenowo nie wygląda to źle. Koszt takiego magazynu waha się w granicach 12 złotych. Wewnątrz magazynu znajdziemy wiele interesujących artykułów. Niektóre z nich można odsłuchać dzięki zamieszczonemu na stronie specjalnemu kodowi QR. Jest to bardzo proste. Wystarczy zeskanować taki kod przy pomocy telefonu komórkowego, aby w prosty i wygodny sposób, a co ważne – bez podawania żadnego logowania, ściągnąć sobie plik mp3 na własną komórkę. Aby było to jednak możliwe, należy wpierw zainstalować w telefonie specjalną aplikację umożliwiającą nam odczyt wspomnianych kodów. Stałym elementem obecnym przy każdym z artykułów, który odnajdziemy w magazynach, jest słowniczek, w którym wyjaśnione zostały najważniejsze i najciekawsze słówka zawarte w danym tekście.

O czym przeczytamy w poszczególnych magazynach?

EMmovies

 

„English matters: Guide to the Movies” będzie nie lada gratką dla wszystkich miłośników kina. Przeczytają m.in o: przyznawanych aktorom nagrodach, żeńskich oraz męskich ikonach srebrnego ekranu, najsławniejszych reżyserach filmowych, gatunkach filmowych + najbardziej znanych filmach w każdej z kategorii, niemym kinie, kultowych filmach (tu szerzej m.in o „Nocy żywych trupów”).

EMfood-and-drink

 

„English matters: Food and Drink Tour of Great Britain” znajdziemy wiele informacji na temat przeróżnych dań oraz przysmaków. Wybierzemy się z wizytą w kilka interesujących miejsc, m.in: do Walii, Szkocji, Lancashire, Cumbrii, Londynu, gdzie dane nam będzie poznać tradycyjne potrawy. Mało tego! Sami będziemy mogli spróbować je przyrządzić w domowym zaciszu dzięki zamieszczonym przepisom. Wśród tychże znajduje się nawet danie autorstwa znanego na całym świecie mistrza kuchni Gordona Ramsey’a. Ale to nie wszystko. Spędzimy również dzień w supermarkecie, gdzie przyjrzymy się dokładniej wybranym produktom.

EMmusical-tour

„English matters: Musical Tour” skierowany jest do osób interesujących się światem muzyki. Wydanie to w całości poświęcone jest muzyce brytyjskiej. Kolejne artykuły poprowadzą nas śladami znanych artystów. Odwiedzimy m.in Londyn, Szkocję, Liverpool, Manchester, Irlandię, Bristol, Newcastle, Birmingham, Walię, Brighton, Shieffield. Przeczytamy m.in o takich zespołach i wykonawcach jak U2, The Rolling Stones, The Beatles, Enya, Anne Winehouse i kilku innych. Do magazynu dodana została płyta „Polarized” zawierająca utwory anglojęzycznych native speakerów żyjących w naszym kraju.

Jak widzicie wydania specjalne dwumiesięcznika „English matters” są ciekawym urozmaiceniem nauki dla wszystkich osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu języka angielskiego. Wśród różnorodnych tematycznie i bardzo ciekawych artykułów każdy znajdzie coś, co go zainteresuje. Wspomnieć w tym miejscu należy również o tym, że wszystkie artykuły zostały bogato zilustrowane. Polecam!

Moja ocena: 5/6

colorful-media

Strona Wydawnictwa na Facebooku
Strona magazynu na Facebooku

0Shares