English Matters nr 62 + wydanie specjalne Focus on Speaking

English Matters jest magazynem ukazującym się co dwa miesiące nakładem wydawnictwa Colorful Media i skierowanym do osób, dla których nauka języka angielskiego ze standardowych źródeł (podręczniki, ćwiczenia, repetytoria) to stanowczo za mało. To pozycja w sam raz dla tych , którzy pragną urozmaicić sobie tę naukę w każdy możliwy sposób, m.in poprzez sięganie po różnego rodzaju materiały, które posłużyć mogą im pomocą. Jednym z nich jest właśnie omawiany dziś magazyn.

Każdy numer przygotowany jest z niezwykłą starannością, zarówno pod względem zawartych w nich treści jak i oprawy graficznej. Artykuły są obszerne i opatrzone odpowiednio dobranymi, kolorowymi zdjęciami. Z uwagi zaś na różnorodność tematyczną zamieszczonych wewnątrz magazynu artykułów można być pewnym tego, iż każdy czytelnik znajdzie w nim coś, co go zainteresuje.

Dodatkowym plusem English Matters są zamieszczone w nim pod każdym artykułem listy słówek, dzięki którym nie trzeba siedzieć ze słownikiem, by móc je w pełni zrozumieć, a także specjalne kody QR pod wybranymi tekstami, które po zeskanowaniu telefonem/tabletem pozwalają nam na pobranie plików mp3 i odsłuchanie w całości nagranego artykułu.

A o czym m.in przeczytacie w najnowszej odsłonie English Matters? Które artykuły najbardziej przykuły mą uwagę?

Jednym z ciekawszych jest ten zatytułowany „My Passion for Languages”, dzięki któremu poznacie Susannę Zaraysky – poliglotkę, która opowie wam m.in o tym, który z języków był dla niej najtrudniejszy do opanowania i dlaczego, a także co ma wspólnego muzyka z nauką obcego języka.

Interesującym materiałem jest również ten dotyczący jednego z chyba najbardziej rozpoznawalnych obiektów znajdujących się na terenie Wielkiej Brytanii, a mianowicie londyńskiego Big Bena, z którego to dowiecie się wielu ciekawostek na jego temat. Bo czy np wiedzieliście, iż latarnia znajdująca się na jego szczycie jest włączona za każdym razem, kiedy odbywa się sesja Izby Lordów bądź Izby Gmin i że zainstalowana została podobno na prośbę królowej Wiktorii, która ze swoich pomieszczeń w Pałacu Buckingham chciała móc sprawdzić, czy politycy pracują?

Z kolei artykułem, który wielu z was może się przydać, jest ten zatytułowany „Phenomenal Phrasal Verbs” – poświęcony wybranym czasownikom frazowym, ich właściwemu użyciu w życiu codziennym.

Pełen spis treści styczniowo – lutowego numeru English Matters macie poniżej ?

English Matters nr 62 do kupienia na stronie wydawcy.

Najnowsze wydanie specjalne English Matters zatytułowane „Focus on Speaking” przyda się wszystkim tym, którzy mają problemy z mówieniem po angielsku. Z doświadczenia wiem, że o ile trudności nie sprawia czytanie tekstów bądź rozumienie ze słuchu, o tyle kłopotliwe bywa samodzielne mówienie. W większości przypadków wynika to po prostu z obawy przed tym, iż wypadniemy źle, popełnimy jakiś błąd, co będzie powodem do zażenowania. I tu z pomocą przyjść może właśnie najnowszy numer wydania specjalnego English Matters. Znalazły się w nim bowiem różnego rodzaju porady oraz triki, które ułatwią wam codzienną komunikację w języku angielskim.

Wewnątrz numeru znalazły się następujące artykuły

Nie będę rozpisywała się na temat wydania specjalnego „Focus on Speaking”. Wystarczy, że zapewnię was, iż naprawdę warto po nie sięgnąć, bo zwyczajnie ułatwi wam ono życie. Zakupić możecie je bezpośrednio na stronie wydawcy, do czego gorąco was zachęcam.

2Shares