English Matters nr 61/2016

English Matters jest magazynem ukazującym się co dwa miesiące nakładem wydawnictwa Colorful Media i skierowanym do osób, dla których nauka języka angielskiego ze standardowych źródeł (podręczniki, ćwiczenia, repetytoria) to stanowczo za mało. To pozycja w sam raz dla tych , którzy pragną urozmaicić sobie tę naukę w każdy możliwy sposób, m.in poprzez sięganie po różnego rodzaju materiały, które posłużyć mogą im pomocą. Jednym z nich jest właśnie omawiany dziś magazyn.

Każdy numer przygotowany jest z niezwykłą starannością, zarówno pod względem zawartych w nich treści jak i oprawy graficznej. Artykuły są obszerne i opatrzone odpowiednio dobranymi, kolorowymi zdjęciami. Z uwagi zaś na różnorodność tematyczną zamieszczonych wewnątrz magazynu artykułów można być pewnym tego, iż każdy czytelnik znajdzie w nim coś, co go zainteresuje.

Dodatkowym plusem English Matters są zamieszczone w nim pod każdym artykułem listy słówek, dzięki którym nie trzeba siedzieć ze słownikiem, by móc je w pełni zrozumieć, a także specjalne kody QR pod wybranymi tekstami, które po zeskanowaniu telefonem/tabletem pozwalają nam na pobranie plików mp3 i odsłuchanie w całości nagranego artykułu. Do omawianego dziś numeru dołączono również darmowy dodatek tematyczny – „IRREGULAR VERBS”

A o czym m.in przeczytacie w najnowszej odsłonie English Matters? Które artykuły najbardziej przykuły mą uwagę?

english-matters-nr-61-2

Np ten poświęcony Tomowi Hiddlestonowi – angielskiemu aktorowi, który wcielił się m.in w rolę nordyckiego boga Lokiego w filmie „Thor” oraz „Thor: Mroczny świat”. Dzięki niej Hiddleston stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy branży filmowej. O tym zaś, jak wyglądała jego droga do sławy przeczytacie w artykule Urszuli Gruszeckiej „Tom Hiddleston – a Screen Chameleon”.

english-matters-nr-61-3

Lubicie Jojo Moyes? Autorkę m.in powieści „Zanim się pojawiłeś” – wzruszającej historii opowiadającej o sparaliżowanym Willu Traynorze i jego opiekunce Lou Clark, która w tym roku pojawiła się na ekranach kin z miejsca podbijając serca rzeszy widzów? Artykuł Janet Sandford pozwoli wam przyjrzeć się ścieżce jej kariery oraz zapoznać się z wieloma ciekawostkami dotyczącymi jej życia.

english-matters-nr-61-5

Dla wielu osób bardzo przydatny okaże się artykuł poświęcony angielskiej gramatyce. Jak wiadomo potrafi ona sprawiać problemy i być powodem, dla których nauka języka obcego staje się koszmarem spędzającym sen z powiek. Ale od teraz macie na to sposób! Dzięki Annie Buczko poznacie trzydzieści tricków, dzięki którym nauka i późniejsze posługiwanie się na co dzień językiem angielskim stanie się dla was o wiele prostsze. Naprawdę polecam!

Pełen spis treści listopadowo – grudniowego numeru English Matters macie poniżej ?

english-matters-nr-61-6

Zachęcam do sięgnięcia. Naprawdę warto 🙂

English Matters nr 61 do kupienia na stronie Wydawcy. Wystarczy kliknąć w widoczne poniżej logo 🙂

colorful-media

2Shares