English Matters nr 60/2016

English Matters jest magazynem ukazującym się co dwa miesiące nakładem wydawnictwa Colorful Media i skierowanym do osób, dla których nauka języka angielskiego ze standardowych źródeł (podręczniki, ćwiczenia, repetytoria) to stanowczo za mało. To pozycja w sam raz dla tych , którzy pragną urozmaicić sobie tę naukę w każdy możliwy sposób, m.in poprzez sięganie po różnego rodzaju materiały, które posłużyć mogą im pomocą. Jednym z nich jest właśnie omawiany dziś magazyn.

Każdy numer przygotowany jest z niezwykłą starannością, zarówno pod względem zawartych w nich treści jak i oprawy graficznej. Artykuły są obszerne i opatrzone odpowiednio dobranymi, kolorowymi zdjęciami. Z uwagi zaś na różnorodność tematyczną zamieszczonych wewnątrz magazynu artykułów można być pewnym tego, iż każdy czytelnik znajdzie w nim coś, co go zainteresuje.

Dodatkowym plusem English Matters są zamieszczone w nim pod każdym artykułem listy słówek, dzięki którym nie trzeba siedzieć ze słownikiem, by móc je w pełni zrozumieć, a także specjalne kody QR pod wybranymi tekstami, które po zeskanowaniu telefonem/tabletem pozwalają nam na pobranie plików mp3 i odsłuchanie w całości nagranego artykułu. Do omawianego dziś numeru dołączono również darmowy dodatek tematyczny – „Office English” wraz z arkuszami pracy dla nauczyciela.

A o czym m.in przeczytacie w najnowszej odsłonie English Matters? Które artykuły najbardziej przykuły mą uwagę?

English Matters 60-2016 (4)

W dziale „People and Lifestyle” znalazł się tekst autorstwa Anny Buczko, w którym poruszono chyba jeden z najbardziej kontrowersyjnych tematów w debacie publicznej na całym świecie – aborcję. Czy kobiety powinny mieć do niej prawo? A jeśli tak, to w jakich okolicznościach? Temat trudny, dla wielu osób bolesny, w niektórych kręgach pozostający w sferze tabu.

English Matters 60-2016 (5)

Kolejnym interesującym tekstem jest ten autorstwa Jonathana Sidora, w dziale „Science”, pt „Digital Immortality”. Poruszona w nim została kwestia możliwości przedłużenia ludzkiego życia – choćby wirtualnie. Bo któż z nas nie chciałby być nieśmiertelny? Czy nie byłoby cudownie móc oszukać śmierć? Zwłaszcza teraz, kiedy żyjemy w czasach, w których z każdej strony otoczeni jesteśmy stale rozwijającą się technologią. Czy kwestią czasu pozostaje zatem to, kiedy nasze myśli, nasza świadomość, przeniesione zostaną z kruchego ciała do wirtualnego świata?.

English Matters 60-2016 (6)

Każdy numer English Matters zabiera czytelników w jakąś ciekawą, często egzotyczną podróż. Tym razem wyruszamy do Australii, by poznać kilka z miliona i jeden powodów, dla których warto odwiedzić ten odległy zakątek świata będący wysoko rozwiniętym krajem o wielokulturowym społeczeństwie.

Pełen spis treści wrześniowo – październikowego numeru English Matters macie poniżej 🙂

English Matters 60-2016 (8)

Zachęcam do sięgnięcia. Naprawdę warto 🙂

English Matters nr 60 do kupienia na stronie Wydawcy. Wystarczy kliknąć w widoczne poniżej logo 🙂

colorful-media

2Shares