„English matters 42/2013” – Magazyn do nauki j. angielskiego [recenzja 310]

EnglishMatters42

W dzisiejszych czasach od każdego z nas wymaga się znajomości chociaż jednego języka obcego. Nikogo nie dziwi już to, iż podczas poszukiwania pracy w wymogach dla przyszłego pracownika znajduje się punkt dotyczący właśnie umiejętności posługiwania się którymś z języków obcych. Dlatego też już od najmłodszych lat uczymy się ich w szkołach. Przykładając się do nauki z biegiem czasu poszerzamy naszą wiedzę, zasób słownictwa i po jakimś czasie potrafimy już posługiwać się językiem przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Są jednak osoby, które pragną jeszcze lepiej zgłębić język, opanować go w stopniu średnio zaawansowanym oraz na maksymalnym poziomie. Z pomocą tym osobom przychodzi Wydawnictwo Colorful Media, które od kilku lat wydaje na naszym rynku magazyny do nauki języków obcych – angielskiego (w tym również angielskiego biznesowego), niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego oraz hiszpańskiego. Fajne jest to, że każdy z magazynów zawiera inne treści, a nie powielane artykuły przetłumaczone jedynie na różne języki. Dzięki temu mamy pewność, że sięgając np po magazyn poświęcony językowi angielskiemu i hiszpańskiemu przeczytamy zupełnie o czym innym. Widać, że Wydawnictwo dba o swoich klientów, a nie idzie na łatwiznę.

EnglishMatters42 (2)Dziś chciałabym Wam przedstawić bliżej magazyn „English matters” nr 42/2013. Łatwo się domyśleć, że skierowany jest on do osób zainteresowanych językiem angielskim. Jest to dwumiesięcznik, a omawiany numer jest wrześniowo – październikowym. Zakupić go można w salonach Empiku oraz w sklepie internetowym Wydawnictwa. Cena moim zdaniem nie jest wygórowana. Magazyn kosztuje nie całe 10 zł.

EnglishMatters42 (3)Magazyn podzielony jest na kilka stałych działów. Co zatem znajdziemy w najnowszym numerze?

This & That – Jest to dział, w którym umieszczone zostały różne ciekawostki. Tym razem jest co nieco o akronimach; zwierzęcym odpowiedniku Spider-Mana, czyli Spider-Hamie; o pewnej damie, na wzór której powstały swego czasu posągi oraz o jednym z naszych polskich królów.

People and Lifestyle – Chyba nikomu nie potrzebne jest tłumaczenie, jakiego typu materiały znajdują się w tym dziale. Dane nam będzie przeczytać o brytyjskim projektancie mody Jasperze Conranie. Oprócz tego ujawniono kilka faktów dotyczących cieszących się niesłabnącą popularnością operacji plastycznych. Również fani sportu znajdą tutaj coś dla siebie, a dokładniej rzecz biorąc fani jednośladów.

EnglishMatters42 (4)Culture – Znajdziemy tutaj cztery interesujące artykuły, a wśród nich: o brytyjskim humorze, teatrze cieni, próbach utrzymania się na topie przez gwiazdy muzyki oraz ekranizacji książek autorstwa Suzanne Collins (trylogia „Igrzyska śmierci”) i odtwórczyni głównej roli – Jennifer Lawrence (jako Katniss)

Travel – Moim zdaniem jeden z ciekawszych działów, gdyż dzięki niemu mamy możliwość odbycia podróży do miejsc, które dla niektórych mogą pozostawać jedynie w sferze marzeń. Tym razem wybierzemy się na Kubę!

EnglishMatters42 (5)Leisure – Mamy do wyboru dwa artykuły. Jeden z nich dotyczy tego, co Robert T. Kiyosaki ma do powiedzenia na temat swojej książki „Rich dad poor dad”. Drugi zaś odkrywa przed nami szczegóły ciekawego sportu, w którym udział biorą zwierzęta. Jest to o tyle ciekawe, gdyż w roli głównej występują np króliki, albo… świnie.

Sport – Ostatni dział poświęcony został ukazaniu sportu w malarstwie. Skupiono się na takich artystach jak George Bellows, Winslow Homer czy George Stubbs.

Pod każdym artykułem dostępny jest słowniczek, w którym znajdziemy tłumaczenie ważniejszych i ciekawszych zwrotów występujących w tekście. Zostały one dodatkowo podkreślone w artykule. Pozwala to na prostsze poznanie znaczeń danych słów i uniknięcie marnowania czasu na szukanie ich w słowniku. Oprócz tego do wybranych artykułów dołączone zostały kody graficzne, tzw kody QR, dzięki którym istnieje możliwość odsłuchania ich w formacie mp3. Z pewnością pomoże to w nauce właściwej wymowy.

„English matters” jest ciekawą propozycją dla osób pragnących urozmaicić sobie naukę języka angielskiego. Zawarte w magazynie artykuły są ciekawe, różnorodne, dzięki czemu każdy powinien znaleźć tutaj coś dla siebie. Ze swojej strony gorąco polecam.

Moja ocena: 5/6

colorful-media

Strona Wydawnictwa na Facebooku

Strona magazynu na Facebooku

0Shares