Empik Go teraz również na czytnikach marki Kindle

Empik Go – czyli najlepiej oceniana w Polsce aplikacja z audiobookami i ebookami – była do tej pory dostępna na telefony, tablety oraz czytniki Inkbook i Pocketbook. Od niedawna jej abonenci mogą czytać ebooki dostępne w aplikacji również na czytnikach marki Kindle. Aplikacja w wersji beta trafiła do pierwszych czytelników pod koniec października.

Dzięki aplikacji Empik Go dla Kindle więcej osób może się przekonać o tym, jak wygodne jest korzystanie nie tylko z książki cyfrowej, ale także z modelu subskrypcyjnego. Błyskawiczny dostęp do nowości, duża różnorodna baza, tytuł dostępny właściwie „za jednym kliknięciem” – znamy te zalety doskonale z innych portali streamingujących filmy czy gry. Zależy nam na tym, by edukować użytkowników, że ta „wygoda” jest dostępna także dla fanów literatury. Tym bardziej, jeśli z oferty Empik Go można korzystać nie tylko na telefonach, ale i na najpopularniejszych modelach czytników

– Michał Kiender, Product Manager Empik Go.

Empik Go na Kindle – jak to działa?

Aby móc korzystać z bogatej oferty Empik Go na naszych czytnikach Kindle (Kindle Touch, Kindle 7, 8, 10, Paperwhite 1-5, Voyage, Oasis 1-3), wpierw musimy pobrać na nasz komputer dedykowaną aplikację (dostępną dla wszystkich wariantów abonamentu Empik Go, jak również dla osób korzystających z programu Empik Premium i Empik Premium Free.), dzięki której będziemy mogli – po zalogowaniu i podłączeniu czytnika do komputera – przesyłać ebooki z Twojej Biblioteki w Empik Go na nasz czytnik Kindle.

Ile książek miesięcznie możesz wysyłać na swój czytnik Kindle?

W danym okresie rozliczeniowym (30 dni) możesz przesłać do 10 nowych ebooków spośród dodanych wcześniej na telefonie do biblioteki na swój czytnik. Ebooki przesłane, a następnie usunięte z czytnika możesz przesłać ponownie – nie zostaną one odjęte z Twojego limitu. Po przesłaniu wybranych ebooków pojawi się komunikat: “Tytuły zostały przesłane!” i od tej pory możecie cieszyć się już lekturą nowych książek na waszych czytnikach Kindle. Równolegle na swoim smartfonie czy tablecie można korzystać z pozostałych zasobów Empik Go: ponad 35 tys. audiobooków, słuchowisk i podcastów.

u mnie widać 0/8 zamiast 0/10, ponieważ już wcześniej przesłałam sobie dwa tytuły na mój czytnik 🙂

Swój czytnik można podpinać i przesyłać na niego ebooki dowolną liczbę razy w danym okresie rozliczeniowym. Należy jedynie pamiętać o tym, że w ciągu tych 30 dni można przesłać maksymalnie 10 ebooków.

Ebooki można czytać do końca okresu rozliczeniowego. Po tym terminie książki staną się niedostępne na czytniku. Aby móc dalej z nich korzystać, należy uruchomić aplikację na swoim komputerze, podłączyć czytnik i kliknąć opcję Synchronizuj. Jeśli opłaciłeś abonament Empik Go na kolejny miesiąc, po zsynchronizowaniu książek będzie można znowu czytać je na czytniku.

Czy z limitu 10 książek zostaną odjęte również ebooki już raz wysłane, a potem usunięte z czytnika? Nie! Te książki nie zostaną odjęte z Twojego limitu – możesz je przesyłać dowolną ilość razy.

O czym jeszcze warto wspomnieć?

  • czytnik Kindle nie wlicza się w limit urządzeń w ramach abonamentu, co oznacza, że w abonamencie Audiobooki i Ebooki możesz mieć 2 urządzenia (np. telefon i tablet) oraz 1 czytnik Kindle
  • na jednym koncie z wykupionym abonamentem Empik Go można korzystać tylko z jednego czytnika Kindle, ale! raz na 40 dni możesz zmienić swój czytnik na inny

Empik Go to doprawdy świetna alternatywa dla Legimi. Jestem pewna, że dzięki aplikacji działającej od teraz również na czytnikach marki Kindle, wielu z was będzie zadowolonych i usatysfakcjonowanych z możliwości cieszenia się lekturą wybranych przez was książek dostępnych w bogatej ofercie Empik Go.

0Shares