Dzikie Zwierzęta Polski

Jak tak patrzę teraz na dzieci, to momentami dochodzę do wniosku, że ich dzieciństwo w jakimś stopniu jest ubogie, pozbawione wielu cennych rzeczy, których my dorośli zaznaliśmy w latach własnego dzieciństwa. Gdzie te czasy, kiedy dzieciaki biegały na dworze bawiąc się w podchody, klasy, czy skacząc w gumę? Albo rozgrywki w wojnę, makao czy inne gry karciane, które dostarczały nam tak wielu emocji? Teraz liczą się tylko komputery, tablety, telefony – im nowocześniejsze, tym lepsze. Jestem jednak zdania, że należy młodym pokoleniom pokazywać, iż bawić można się na różne sposoby.

Dlatego też zaopatrzyłam się w nową talię kart, by udowodnić własnemu dziecku, ile frajdy może dostarczyć np taka gra w wojnę. Miałam co prawda gdzieś jakąś starą, wysłużoną talię, uznałam jednak, że nowa bardziej przyciągnie jej uwagę. Zwłaszcza, że na oku miałam nie byle jaką talię kart, a wydane niedawno przez Trefl „Dzikie Zwierzęta Polski”. Bo jeśli już grać, to czemu nie połączyć tego z nauką?

Dzikie zwierzęta Polski (2)

W środku opakowania, poza talią składającą się z 52 kart, znalazły się również dwie małe książeczki. W jednej z nich znajdziemy zasady gier do pięciu popularnych zabaw: kierek, makao, wista, remika oraz 66. Druga książeczka, albo raczej broszurka, ma charakter czysto edukacyjny – zawiera bowiem bliższe informacje na temat wybranych przedstawicieli zwierząt, które można (lub można było przed laty) spotkać na terenie naszego kraju.

Dzikie zwierzęta Polski (3)

Jeśli chodzi o same karty, to muszę przyznać, że zostały wykonane naprawdę starannie. Z jednej strony mamy wizerunek lasu, z drugiej zaś tradycyjne oznaczenia kart z tą różnicą, że zamiast wizerunku króla, królowej itd widnieją grafiki przedstawiające polskie zwierzęta wraz z podpisem (również po łacinie). Grafiki te są naprawdę szczegółowe i wiernie oddają wygląd każdego zwierzęcia.

Jeśli nie interesuje was świat zwierząt, a jesteście np miłośnikami królestwa ptaków bądź lubicie wybrać się na grzyby, Trefl pomyślał i o was. W swojej ofercie ma bowiem również talie kart „Dzikie Ptaki Polski” oraz „Grzyby Polski”. My na razie pozostaniemy przy zwierzętach. Przyjemnej gry!

Moja ocena: 5/6

1Shares