Czyżby marzenia się spełniały?

Każdy mol książkowy, będący recenzentem piszącym dla wydawnictw, z pewnością marzy sobie o możliwości bycia takowym recenzentem w wymarzonych, ulubionych wydawnictwach. Ze mną jest podobnie. Jedne wydawnictwa bardzo lubię i cieszę się, że zaufano mi na tyle, że dano mi możliwość recenzowania ich książek. O innych nadal marzę… I ciągle liczę na to, że ktoś kiedyś się do mnie odezwie proponując mi współpracę. I wiecie co? Ostatnio tak się stało! Swego czasu wysłałam zapytanie o współpracę do jednego z tych ulubionych wydawnictw, a całkiem niedawno otrzymałam pozytywną odpowiedź. Nawet nie wiecie, jak bardzo ucieszył mnie ten fakt! Zatem chciałam się dziś Wam pochwalić, iż udało mi się nawiązać współpracę recenzencką z wydawnictwem MAG ! Normalnie pełnia szczęścia 😀 Wybrałam już sobie pierwszą książkę do recenzji. Kto z Was zgadnie, co to może być? Możliwe, że się domyślacie, gdyż wspominałam o tym tytule przy okazji jednych z ostatnich zapowiedzi wydawniczych. Poniżej znajduje się zatem okładka książki, na którą obecnie czekam 🙂

ASYSTENTKA PISARZA FANTASY


Zdobywca dwóch World Fantasy Award w 2003 roku: za najlepsze opowiadanie („Stworzenie”) oraz najlepszy autorski zbiór!

Recenzja w „Publishers Weekly” oraz miejsce na ich liście „Najlepszych Książek Roku”.

„Miasto Egzo-Szkieletów” – w 2005 roku zdobywca  francuskiej Grand Prix de l’Imaginaire za najlepsze przetłumaczone opowiadanie!

PORTRET PANI CHARBUQUE

Ta tajemnicza i nastrojowa powieść opowiada historię portrecisty Piero Piambo, który otrzymuje zlecenie inne od wszystkich. Pani Charbuque, bogata i skryta kobieta, zamawia u niego swój portret, jednak stawia dziwaczny warunek: Piambo może jej zadawać pytania na dowolny temat, ale pod żadnym pozorem nie wolno mu jej zobaczyć. Tak rozpoczyna się oszałamiająca i wciągająca literacka podróż do świata pani Charbuque oraz Nowego Jorku w roku 1893.

Dziwna i poruszająca opowieść o obsesji, inspiracji i nadnaturalnych zjawiskach przyprawiona szczyptą morderstwa… Zwroty akcji nie pozwalają ani na chwilę odłożyć książki.
                                                                                                                                                                                                 — New York Times Book Review

Ford stworzył arcydzieło… Cóż za cudowna i elegancka powieść.
                                                                                                                                                                                                                     — Austin Chronicle

Ekscentryczna i satysfakcjonująca… Ford łączy fantastykę, naukę, mistycyzm i sztukę, umieszczając akcję w wiktoriańskim Nowym Jorku, a jego dzieło przypomina powieści Edith Wharton, tylko że za dwukołowymi dorożkami kryją się potajemne i groźne cienie. źródło

0Shares